_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Březen 2009

Sny

7. března 2009 v 16:25
Abyste svým snům porozuměli, musíte si je v první řadě pamatovat. Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak toho docílit, je vést si snový deník. Učiníte-li tak, časem získáte vhled nejen do světa svých snů, nýbrž i do událostí, jež ovlivňují váš každodenní život. Seznámíte se i s obrazy pocházejícími z vašeho podvědomí a začnete poznávat a chápat své osobní symboly.


Jak si vést snový deník

Pořiďte si speciální sešit a mějte jej spolu s tužkou stále u postele. Probudíte-li se uprostřed noci, můžete si sen ihned zapsat.
Než se po probuzení pustíte do psaní, na okamžik zavřete oči a snažte se upamatovat na cokoli ze svého snu. Většina snů sestává z řady obrazů a vzpomenete-li si na jeden, možná se vám vybaví celý jejich sled. Pokud si na žádné obrazy nevzpomínáte, pokuste si uvědomit, jak jste se cítili, neboť i to může vyvolat vzpomínku na část snu.
Nyní se pusťte do psaní. Levou stránku sešitu můžete použít k vylíčení snu a vpravo pak připisovat poznámky a postřehy. Je důležité, abyste zápis pořídili dříve, než ráno cokoli uděláte. Čím je člověk bdělejší, tím méně si svůj snový svět uvědomuje. Jakákoli činnost, třeba ranní sprcha či pití kávy, vám rozptýlí mysl a tím i vzpomínku na prožitý sen. Do popisu zahrňte co nejvíce podrobností, včetně těch, které se vám zdají bezvýznamné či nesrozumitelné. Pište v přítomném čase; vaše líčení tak bude působit bezprostředněji.
Hrubý náčrt snu je tedy hotov - nyní je třeba jej prokreslit. Jednou z možností je zkoumat sny za pomocí určitých kategorií. Sen může rozebrat například podle těchto bodů:


Význam: Existuje přímá souvislost mezi vaším snem a událostmi uplynulého dne? Nebo sen odráží něco z minulosti?


Motiv: Jaký byl hlavní motiv snu? Utíkali jste před něčím? Už se vám tentýž sen zdál dříve?


Místo konání: Kde se sen odehrával?


Postavy: kdo ve snu vystupoval?


Pocity: Popište všechny prožité emoce. Pociťovali jste strach? Zlost? Zklamání?


Symboly: Hrála ve snu nějaká věc klíčovou roli - pták, strom či třeba vlak?


Slova či věty: Zaslechli jste slova či věty, jež se zdály důležité?


Jiné poznámky: Měla zvláštní význam nějaká barva či denní nebo roční doba?


Meditace

7. března 2009 v 16:19
Meditace je způsob komunikace s vlastním podvědomím.Tělo by při ní mělo být uvolněné a mysl bdělá.Naučte se záměrně posouvat hladinu vědomí.Meditace podsouvá do vědomí odpovědi na otázky, nová zjištění a informace.Jedná se o pasivní stav, při kterém se slova a myšlenky samovolně vynořují v mysli.
Posaďte se rovně a uvolněte se.Neposlouchejte hudbu, jen zavřete oči a soustřeďte se na vlastní dech, který postupně prohlubujte a zpomalujte.Měli byste cítit klid a uvolnění.Upokojte se a nechte všechny rušivé vlivy plynout kolem sebe.Máte-li vše pod kontrolou a cítíte-li se připraveni,zaměřte se na předmět meditace.Může jím být problém, který si přejete vyřešit v podobě slova, symbolu či části textu, na které se vědomě soustředíte.Myšlenka má vstoupit do vašeho vědomí jasně formulovaná.Nechte vědomí vytvářet proud myšlenek k danému konceptu a všímejte si jejich postupu .Pokud myšlenky ulétnou jinam, začněte znovu a obraťte pozornost opět na původní slovo či symbol.Postupně zjistíte, že těkavé myšlení se zklidnilo a vynořily se nové nápady související s předmětem meditace.
Začněte kratšími, zhruba desetiminutovými meditacemi a postupně jejich trvání prodlužujte, avšak nejdéle na dobu třiceti minut.

A nebo na mě taky působí hodně tohle...
Posaďte se rovně a uvolněte se. Zavřete oči. Snažte se na nic nemyslet a jen zhluboka dýchat. Až budete uvolnění, představujte si, jak vám pravou nohou proudí teplo. Od konečků prstů až po kyčel.
To samé levou nohou. Potom si představte jak vám proudí teplo pravou rukou a pak i levou. Až tohle budete mít zasebou, představujte si jak vám od do celého těla proudí příjemné teplo,od spoda nahoru, všechen stres a napětí zvás padá a vy jste štastná, nesoustředte se na nic jiného než na tohle. Několikrát zopakujte a pak otevřete oči.

Obě dvě možnosti vyžadují trénink, všechno nejde hned napoprvé:), a já můžu z vlastní zkušenosti uznat že při meditaci se dá i usnout:)

Amulety, talismany a drahé kameny

7. března 2009 v 15:59
Prostřednictvím talismanů se umocňovala síla dotyčného člověka a zároveň rostla jeho moc. Nejstarší z talismanů kopírovaly vesmírná tělesa, jako jsou Slunce, Měsíc nebo hvězdy, a různá zvířata, jimž člověk záviděl jejich sílu, rychlost nebo schopnost létat. Zaujaly ho také orgány, jako je například srdce, kterému přiřknul místo citu a lásky, vytvořil magický kruh, a když ho rozdělil na čtvrtiny, vznikl kříž, který ukazoval čtyři světové strany. Nosil amulety, staročesky škapulíře, které obsahovaly nejrůznější předměty a látky. Lidé si všimli, že z předmětů vyzařuje určitá magičnost, která byla skrytou energií. Stylizovali tvary a zkoušeli nejrůznější materiály. Dodnes bychom mohli řadu věcí vysvětlit na vědeckých základech, ale není to třeba, protože samotný fakt víry v tyto amulety a talismany jejich účinnost zesiluje. Dnes je nejčastějším amuletem křížek. Nosí ho mnoho lidí, ať už jako ozdobu, nebo proto, že věří v jeho moc.Talisman nelze vybírat náhodněPřipusťme sílu amuletů a řekneme si něco víc o nich samotných. Předně není vhodné, když si zvolíme nějaký talisman bez patřičných znalostí. Nemusel by totiž působit tak, jak potřebujeme, ale zcela opačně. Nejlépe uděláme, když navštívíme psychotronika a požádáme ho, aby nám pomohl vhodný talisman vybrat. Ten nám řekne, jaký by měl mít tvar, barvu a z jakého materiálu by měl být. Nejčastějšími tvary jsou nejrůznější kříže, tvary kapky, slz, srdce, erbovního štítu, trojúhelníku, kruhu, lilie či jiného květu, ale ani zde není tvarová rozmanitost vyčerpána. Vedle přívěsných amuletů to jsou také prsteny. Špatným výběrem talismanu můžeme dívku nebo chlapce odradit. Neměli byste nic zkazit nošením srdce. To vysílá signály k seznámení a celkově zjemňuje.Je tady vhodné i pro člověka, který má pocit nedostatku lásky. Nejlepší materiál je zlato a stříbro, případně drahý kámen. Řetízek opět ze stříbra nebo zlata. U někoho však není vyloučeno ani dřevo nebo slitina kovů.Síla drahých kamenůMoc drahých kamenů je dána jejich energií. Ve směs jde o nerosty, které neumíme žádným způsobem uměle vyrobit. Vznikaly za zvláštních fyzikálních a chemických podmínek před miliardou let. Jsou krásné svou barvou, hmotou a tvarem. Vyvolávají v nás nejrůznější emoce a estetické prožitky. Těchto vlastností si všimli lidé už v dávných dobách a zařadili drahokamy a polodrahokamy do celého systému nauk o člověku. Již dávno věděli, že rozkladem bílého světla se získá pomocí skleněného hranolu spektrum sedmi barev, z nichž každou přisoudili jedné čakře. Základní čakra obsahuje červenou barvu. Druhá oranžovou. Třetí zlatou až zlatožlutou. Čtvrtá čakra zelenou a růžovou. Pátá modrou až tyrkysovou, šestá tmavomodrou a indigo a sedmá čakra fialovou.
Z astrologického hlediska má člověk své dominantní čakry podle doby narození. Tedy i ke každému z nás se vztahuje některé barvy více než jiné. Proto i drahé kameny patří k některým znamením více a k některým méně nebo vůbec ne. Chcete-li proto nějaké dívce koupit šperk s kamenem, musíte nejprve vědět něco o těchto systémech. Kameny jsou také vhodné pro doplnění některých chybějících schopností nebo pro jejich posílení. Některé ochlazují, jiné zase působí velmi silně energeticky, že až rozpalují. Drahé kameny také léčí. Dodávají kladnou energii celému tělu, ale zejména určitým orgánům.Každému znamení se přisuzují určité kameny:Beran: rubín, krevel a jaspis
Býk: růženín, citrín a zlatý topas
Blíženci: křišťál, akvamarín a tygří oko
Rak: smaragd, olivín a chalcedon
Lev: rubín, jantar a diamant
Panna: jaspis, tyrkys, achát a jantar
Váhy:opál, diamant a smaragd
Štír:granát, topas a beryl
Střelec: ametyst, safír a topas
Kozoroh: onyx, beryl a záhněda
Vodnář: safír, tyrkys a malachit
Ryby: diamant, akvamarín a ametyst


Co je to magie

7. března 2009 v 15:55

Magie (esoterismus)


Magie je označení s nejasným vymezením, v zásadě se v pohledu na magii střetává hermetický (okultní) a etnologický (vědecký) výklad oba základní výklady si vzájemně odporují a popírají se. Etnologové magii často spojují se šamanismem a čarodějnictvím, je tak chápána jako určitý druh náboženství, který souvisí se snahou ovládat přírodní síly, které překračují momentální poznání společnosti a s vírou, že to za splnění jistých podmínek lze. Hermetický výklad považuje magii za pozůstatek dávné vědy. Další teorie pak považují magii za vědění, nebo schopnosti které člověk ztratil. Okrajově se lze setkat i s názory, že se jedná o vědění sdělené mimozemšťany s čímž prakticky koresponduje názor některých okultistů o tom, že magie byla lidem předána padlými anděly.

Lze říci, že magie je nejvyšší hermetickou vědou a zároveň potvrzením hermetismu jako myšlenkového proudu. Jako taková si klade za cíl naučit se ovládat přírodní zákony a lidi, přičemž k tomuto cíli používá prostředků, které jsou z vědeckého hlediska často nepotvrditelné anebo přímo mu odporující.


Příběh upíra

1. března 2009 v 13:33 | Jááá |  Povídky

Příběh upíra


"Ale já chci být jako ty " řekla Vanesa a porušila tím ticho, která nastalo mezi ní a Chrisem, vněmž se právě praly tři mocné myšlenky: Hlad, láska a svědomí.
Chris měl tajemství, tajemství, které znala jen Vanesa. Znala ho, ale nikdy nepocítila. Kdo jej pocítil záhy zemřel. Jen dvakrát se mu stalo, že své tajemství vyslovil lidské duši a nezabil ji. Teď to byla Vanesa a poprvé to byla Moona - Jeho dávná přítelkyně. Vraťme se tedy do doby před dvanácti sty lety, kdy bylo lidské bytí ještě v ppočátku a kdy se Chris stal upírem...
Poznal dívku jménem Moona. Znaly se teprve pár dní ale měli pocit, že se znají celá staletí. Jejich přátelství zanedlouho vyústilo v upřímnou lásku.
Jednoho chladného večera šel Chris tichým parkem. Znenadání ho přepadl upír. Chris se ho ale nezalekl a bojoval o svůj holý život tak dobře, až to samotného upíra zaskočilo. Byl silný a odvážný, proto jej také uznal vhodným za následovníka své rasy.
Při první reakci na sluneční světlo a první touze po lidské krvy Chris poznal co se sním stalo. Od té chvíle se toho změnilo hodně. Moona si také všimla, že není něco v pořádku a žádala Chrise, aby jí pověděl co se sním stalo. Chris nakonec podlehl a řekl Mooně co se stalo tu osudnou noc. Z počátku tomu nechtěla moc věrit ale otom uvěřila a žádala Chrise o to, aby sním mohla být navěky. Chris, tehdy ještě nerozvážný mladík, souhlasil a udělal z ní sobě rovnou.
Netrvalo to dlouho a celé podsvětí nemluvilo o ničem jiném než o nich. Vládci podsvětí - Elisha a Victor je proto povolaly k sobě. Po delší době se z nich stali přátelé a skoro sobě rovní. Bylo to podivuhodné, protože Elishe a Victorovi se bál kdejaký upír podívat do očí. Ale Chris a Moona byly jiní, odvážní.
Asi tak před devěti sty lety ale nastal zásadní převrat v Chrisově životě, který ho doprovází až doteď...
Při nočním krmení se Moona vrhla do lovu tak dychtivě, že přehlédla že místo člověka vysává tvora, v jehož žilách koluje krev stejně prokletá jako ta její. Chris se tomu snažil zabránit ale nemohl. Sám přitom utržel nemalé, kdyby dobře mířené smrtelné rány. Lidé už byli podezíraví a chránily se proti vzrůstajícím útokům nemrtvích. A tak se Chrise snažily probodnout dřevěným kolíkem. Naštěstí přežil, ale nezabránil Mooně v její nerozvážnosti.
Ve starém zákonu upírských bytostí je napsánop dvanáct smrtelných hříchů. Jedním z nich je i zabití upíra upírem. Vládci podsvětí Elisha a Victor se jimi musely řídit. Proto Moona musela přijmout trest za své činy. Její tělo bylo zničeno, avšak její duše zůstane po staleletí uvězněna u očistci.
Chris se stím za žádnou cenu nechtěl smířit. Přišel o tu nejmilovanější osobu v jeho ponurém světě jen proto, že udělala jedinou chybu. Strašně se změnil a zvrhl celé podsvětí. Uložil se tedy ke staletému spánku s prosbou zapomění.
Po staletích která pro něj nebyly ani pouhým týdnem se probudil do dnešní doby. Z jeho krypty pohřbené pod návaly hlíny vedl tajný východ, vyšel jím tedy napovrch. Svět byl ale jíný, dokonalejší, ale taky plný rizik. Tajný východ vedl pod dálnicí po které jezdilo plno aut. Stím Chris nepočítal a zjevil se přímo uprostřed ní, před autem ve kterám jela mladičká dívka. Na první pohled se mu zalíbila. Dívka ale zděšením strhla auto do příkopu a vybourala se.
Chris s podivuhodným zájmem ji spěchal pomoci. Na nic nečekal a odnesl ji na své sídlo. Tam ji ošetřil a dlouhé noci čekal až se probere ze spánku.
Dívka zpočátku nevěděla kde je a co se sní stalo. Ale potom si začala Vanesa - tak se jmenuje, s Chrisem rozumět. Chris jí řekl o svém životě sned vše a ona zase vyprávěla jemu. Netrvalo to dlouho a navzájem se do sebe zamilovali. Vanesa dlouho prosila Chrise,jako tehdy Moona, aby sním mohla sdílet jeho nesmrtelnost. Ale on to odmítal, znova nechtěl uďělat tu stejnou chybu.
Ale při dalších jejích prosbách a pohledu na její bledé hrdlo nakonec podlehl.
Zanedlouho všichni pocítí, že po světě kráčí dva mocní upíři...
Pište co si o ní myslíte:)

Vaše Ssýkorka