_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Září 2009

Mabon - podzimní rovnodennost

20. září 2009 v 16:25 | Autorka Calis |  Kolo roku
Blíží se nám malý svátek jménem Mabon - který je spíš známý pod jménem podzimní rovnodennost a slaví se okolo 23. září.
V tento čas je den a noc v rovnováze, však noci pozvolna přibývá a nastává příprava na temné zimní časy. Mabon je ten správný čas na poděkování úrodě, přípravě na zimu, ochranných rituálů a kouzel, stmelení vztahů s rodinou a odpočinku. Jednou z hlavních barev svátku je červená.
A pomalu se blíží Samhain.

Návštěva hradu Houska

17. září 2009 v 16:43 | Autorka Calis
Dnes se přesuneme asi o měsíc zpět, do dne, kdy jsem navštívila tajemný a pověstmi opředený hrad Houska.
Cesta tam byla dlouhá, jelikož to nemám příliš blízko, a pocity velmi smíšené. Popravdě řečeno jsem vůbec nevěděla, co od toho místa mám očekávat.
No, a než jsem se stačila vzpamatovat, byla jsem tam a šla nahoru cestou ke hradu. Dorazili jsme, zaplatili vstupné a připojili se ke hloučku návštěvníků čekajících na svého průvodce.
Brána hradu se před námi otevřela a my se pomalu soukali na nádvoří, kde potom průvodce započal svůj výklad. Já však v tu chvíli nebyla zaujatá jeho vyprávěním, ale strhující atmosférou hradu. Jeho slova jsem poněkud nevnímala, byla jsem jak smyslů zbavená. Cítila jsem hroznou úzkost, bezmoc a strach, celá jsem se třásla. Cítila jsem se strašně, tak strašně, že bych klidně probourala zeď, abych se dostala pryč z hradu. Ale nadruhou stranu. Nadruhou stranu jsem cítila, že tohle místo nemůžu opustit, nesmím a nechci. Tak strašně mě přitahovalo. Po celou návštěvu hradu a ještě hodinu po prohlídce jsem za sebe nevypravila ani slovíčko. Nedokážu popsat jak mi tam bylo, pral se ve mě strach a touha. Nejsilnější pocity jsem měla na nádvoří, kde mě nejvíc přitahovala studna uprostřed něj.
Skoro jsem nestíhala výklad, ale to mi ani nevadilo. Tenhle hrad mě dočista pohltil. Možná, že i trochu nebezpečně. Když jsme se v prohlídce dostali na druhý ochoz, ze kterého se shlíželo na nádvoří, nesoustředili se moje oči a mysl na nic jiného než na studnu uprostřed nádvoří. Tělem mi projela touha dostat se tam, dostat se tam za každou cenu, prostě jen tam, nikam jinam. Myšlenky mi v hlavě vířily, točili se ale jen kolem jednoho tématu - té studny. Přemýšlela jsem, jak se tam co nejrychleji dostat, dokonce mě napadlo i skočit dolů, skočit a pokusit se dopadnout co nejblíž tomu místu. Pevně jsem se držela zábradlí, třásla jsem se. Bylo to jako kdyby mě někdo ovládal, ale já to nechtěla. Nakonec jsem se od toho místa odtrhla a pokračovala do hradu, i když mi to dalo moc přemáhání.
Popravdě jsem si oddechla, když jsme byly už konečně pryč.
Na tom ochozu, to jsem prostě nebyla já. Ale jsem ráda, že jsem tohle místo navštívila.

Pár fotek :

Mé sny - Možná nemoc

14. září 2009 v 16:55 | Autorka Calis
Tenhle sen se mi zdál dneska v noci.
Byla jsem v nějakém nákupním středisku. Stála jsem na okraji, jako kdybych tam nepatřila a kolem mě procházeli známé tváře. Kamarádi, známí, lidi které jsem znala jen od vidění. Já tam jen stála, oblečená v noční košili, v ruce svírala deku a bylo mi zle. Strašně mě bolelo v krku a hlava, nemohla jsem přestat kašlat. Bylo mi hrozně. Skroutila jsem se do kolen a nemohla přestat kašlat, skoro jsem nemohla popadnout dech. Kašlala jsem a kašlala.
Tím sen skončil.

Ráno jsem se probudila nezvykle brzo a měla jsem oteklé mandle tak, že jsem jen stěží mohla polknout. Postupem dne mě začalo bolet v krku, hlavu mám jak střep, nos ucpaný. Je mi hrozně.
Doufám, že to odejde tak rychle jako to přišlo. Nechci být nemocná.

Tak mi držte palce aby to přestalo.

Vaše Calis

Mé sny - Záhadný přítel

14. září 2009 v 16:38 | Autorka Calis
Mé sny - to je opravdu kapitola sama o sobě. Abych vám to vysvětlila, často se mi zdají věštecké sny.
Už je to asi dva roky, co se mi začaly zdát poprvé. Zpočátku jsem tomu nedávala přílišnou váhu a většinu spojitostí jsem si ani neuvědomovala. Dřív jsem ještě nevěděla o magii a nadpřirozených jevech tolik, kolik toho vím teď, ale pořád a pořád je se co učit a poznávat.
Takže tedy ke snu, který se mi včera zdál:

Ve snu, jsem byla se svojí o dost starší sestřenicí (Karolínou) v jejím bytě. Povídaly jsme si o různých věcech a najednou někdo zazvonil na zvonek. Ona se celá rozzářila a utíkala ke dveřím, costou mi ještě stačila říct, že to je její nový přítel. Věděla jsem, že má nového přítele, ale ještě jsem ho v životě neviděla (Tohle bylo stejné jako v normálním životě). Otevřela mu a přivítala ho, potom ho pozvala dál aby nás představila. Měl na sobě červené tričko a myslím, že kraťasy, ale to nevím jistě. Okolo krku měl ručník a byl docela spocený, později my vysvětlil, že přišel ze zápasu v házený, kde prohráli. Všichni tři jsme si teda povídali. Ale zarazila mě jedna věc, pořád na mě tak poočku koukal. Nebylo mi to zrovna příjemný, že mě takhle pořád sledoval. Potom jsem se střetla pohledem s jeho očima a naznačila mu aby na mě přestal zírat. Koukali jsme si do očí a já doufala, že odvrátí zrak jinam. Jeho pohled mě znepokojoval. Ale on se mi pořád díval hluboko do očí.
Potom sen zkončil.

Druhý den u nás byla na návštěvě teta. Když měla odcházet byl problém s odvozem. Spoléhala se totiž, že pro ní přijede moje sestřenice, ale ta se na ni vykašlala. Scháněl se pro ní tedy někdo jiný kdo by ji odvezl. Nakonec tetu napadl Karolínin přítel. Zavolala mu a hned měla odvoz. V tom jsem si vzpoměla na můj sen a začala jsem o něm přemýšlet. Pochvilce dorazil a teta nám ho chtěla představit.
Při pohledu na něj se mi zatočila hlava. Byl to on, byl stejný jako v tom snu. Na sobě měl červené tričko a modré kraťasy. A teta mi říkala, že předtím než mu volala odpočíval po prohraným zápase. Teta nám ho představovala a on podával s úsměvem každému z nás ruku, potom přišla řada na mě. Stiskl mi ruku a pozdravil se semnou, ale předtím, když se seznamoval s ostatními mu pořát oči letmo sklouzávali na mě. Po tom co jsem se s ním seznámila jsem se rychle vypařila. Zneklidňoval mě, musela jsem si to uspořádat. Potom jsem vyšla do kuchyně, kde byli všichni i on, opřela jsem se o rám dveří a jen tak přihlížela. Letmo jsem se na něk koukala a on na mě zase zíral. Zneklidňoval mě, měla jsem zvláštní pocit. Potom se naše oči střetli. Dívali jsme si do očí a já se zase modlila aby uhnul zrakem jinam. Nechtěla jsem povolit, chtěla jsem aby ucuknul očima on. Takhle jsme na sebe koukali snad 10 vteřin. Zvláštní bylo, že nikdo nedával najevo nějaké povšimnutí. Potom do kuchyně vzazila teta a rychle mě z toho vytrhla, musela jsem uhnout zrakem a od taky. Potom se pomalu loučili a on na mě pořát poočku koukal dokud neodjeli.

Kontakt

12. září 2009 v 14:29 | Autorka Sýkorka
Už jsem zase tady a nesu s sebou nový článek. Tentokrát mě napadlo, že by si někdo z vás chtěl možná někdy popovídat nebo s čímkoli poradit. Pro tento případ tady uvedu svůj mail.
Takže kdo bude chtít, může se na mě s čímkoli obrátit.
________Sykorka.07@seznam.cz________

Dechová cvičení

11. září 2009 v 14:25 Dechová cvičení
Stabilizující dechová cvičení jsou vhodná pro osoby ve stresu. Klidným dýcháním lze ovlivnit chování vnitřních orgánů (např. zpomalit srdeční tep) i aktuální pocity.

Vyzkoušejte si rozdíl mezi dvěma typy dýchání - do hrudníku, kdy se při nádechu rozšiřuje horní a střední část hrudního koše, a dýchání do břicha, kdy se uplatňuje spodní část hrudníku a břicho. Při relaxaci používejte břišní dýchání.

Jak relaxovat: Pohodlně se položte nebo posaďte, ignorujte co nejvíce okolních podnětů a rušivých myšlenek a plně se soustřeďte na pozorování svého dýchání. Pomalu a zhluboka se nadýchněte nosem, nádech směřujte do břicha a přitom v duchu počítejte. Množství nadechnutého vzduchu musí být příjemné a přirozené, ne přehnané kvůli napočítání do co nejvyššího čísla. Pak zadržte dech na zhruba stejnou dobu, jakou trval nádech - v duchu počítejte do téhož čísla. Pak opět nosem klidně vydýchněte, opět za doprovodu počítání.

Když vám občas odběhnou myšlenky, pokojně je přitáhněte zpátky a znovu se koncentrujte na dýchání. Relaxační efekt spočívá právě v koncentraci na dech a počítání, pro něž nemůžete myslet na nic jiného. Během několika minut (stačí 3-5) si duševně výrazně odpočinete.

Zpočátku počítejte s tím, že vám budou myšlenky odbíhat dost často. Schopnost soustředění se vyvíjí, takže za pár opakování zjistíte, že se dovedete koncentrovat mnohem snadněji a že i odpočinek je hlubší.

Na urovnání

9. září 2009 v 14:00 | Autorka Sýkorka
Opět moje tvorba. Používám ho v očividně ztracené situaci, když chci dát něco do pořádku. Může to být vlastně cokoli, protože tohle zaklínadlo není přesně určeno na určitou věc. Takže když ho budete chtít použít, soustřeďte se na to co s ním chcete vykonat.

Co zdá se ztraceno, ať v pořádku jest.
Vzívám živly a bohy hvězd.
Zapřísahám každého z vás.
Ať vše správně běží pro tento čas.

Hrad Houska

9. září 2009 v 9:24 Magická místa

Tajemný, magický, prokletý či pekelný. Všechny tyto přívlastky má hrad jménem Houska, který byl zpřístupněn široké veřejnosti teprve roku 1999. Přestože nepatří mezi největší či nejkrásnější hrady, nepyšní se obrovským parkem nebo nejstarší kaplí, stal se oblíbeným cílem mnoha výletníků a dobrodruhů.

Každého jistě napadne otázka, co tak zvláštního a lákavého může nabídnout? Odpověď je prostá, má v sobě něco, co jiné hrady nemají. Při prohlídce máte pocit, že ukrývá něco tajemného, ať už je to brána do pekla či stroj času, který zde prý kdysi nalezl Mácha.

Další zvláštností je skála, která prostupuje celým hradem. Její části můžete spatřit jak venku na nádvoří, tak i uvnitř, například v loveckém sálu. Celé nádvoří je obdařeno úžasnou akustikou, díky níž se Houska stala vyhledávaným místem pro pořádání různých koncertů.

V okolí Housky je k vidění nádherná příroda, která láká k projížďkám na kole či k pěším procházkám. Nedaleko můžete navštívit mnoho zajímavých hradů a zámků. Za všechny jmenujme třeba Bezděz, Ralsko, Kokořín a Zkamenělý zámek. Návštěvu zdejšího kraje můžete ukončit osvěžením v Máchově jezeře.

K hradu a jeho okolí se váže mnoho pověstí. Nejoblíbenější je ta o pekle, jehož vchod prý střeží strašlivý černý mnich bez obličeje. O tom, kde se brána do jiného světa nachází, se ale vedou již mnoho let spory. Někdo ji hledá v místní kapli, jiný v hradní studni. Pravdu se asi nikdy nedozvíme.

Další zajímavou postavou je nocí bloumající černokněžník, který kdysi vedl ve zdejším kraji Švédy. Poddaní, které vojsko velice sužovalo, se domluvili a čaroděje zastřelili speciálně odlitou kulí. Ten od té doby nenalezl pokoje a stále obchází po hradě.

Ať už na Housce peklo bylo či nikoliv, při vaší návštěvě možná na pár čertů narazíte. Hrad se stal místem kostýmů, rejů, jarmarků, šermířů, tance a řemesel.

Houska ukrývá ještě další překvapení. Nedávno byla objevena tajná místnost, o které nikde nebyla zmínka. Možná i proto, že hrad dokáže neustále překvapovat a zaujímat jak laickou, tak i odbornou veřejnost, se na něj návštěvníci se zvláštním pocitem v srdci neustále a rádi vracejí.

Kniha kouzel

7. září 2009 v 8:58 | Autorka Sýkorka
Včera jsem se rozhodla, že si budu psát svou Knihu kouzel. Teď už cítím, že si jí můžu psát, že to můžu udělat. Dřív jsem se na to nějak necítila, pořád mi něco říkalo "Ne!Ne!" ale teď je to jiné.

Včera potom co jsem se rozhodla, že ji budu psát, jsem jen tak prohledávala doma knížky. Nevím jak mě to napadlo, protože ty knížky co máme doma, mám už prohledaný snad stokrát.
Zabrousila jsem i do těch starších, který nejsou moje, ale i ostatních členů rodiny. Procházela jsem se jimi a najednou jsem objevila knihu, kterou jsem už dlouho nedržela v ruce, ale už jsem ji viděla. Nebyla to vlastně původně kniha, myslím, že to měl být sešit, ale jeho desky jsou tak pevný a nepopsaný listy v něm. "To by byla skvělá Kniha kouzel" říkala jsem si. Mám k té knize určitý vztah. Myslím, že mi jednou taťka povídal, že to byl jeho sešit na základce, ale že to potom někde zapoměl a nepopsal. Takže to by znamenalo, že už je na světě něco kolem 40 let. Má tvrdé kouřově černé desky a přepásání na boku. Cítila jsem, že svojí Knihu stínů nemůžu psát někam jinam, než do tohohle sešitu. I když teda jako sešit nevypadá, spíš jako nepopsaná kniha.

A jak jste na tom vy? Píšete si svou Knihu stínů?:-)

Andělské snění

6. září 2009 v 15:52 | Autorka Sýkorka
První shledání s mým andělem
Večer jsem jako každý den meditovala. Když jsme skončila s meditací, začala jsem k sobě svým vnitřním hlasem volat svého anděla. Zírala jsem do tmy a prosila ho, aby se objevil.
Bylo to zvláštní, ale cítila jsem, že mě slyší. Cítila jsem ho. Věděla jsem, že je semnou, nebo alespoň mi nablízku. Prosila jsem ho, aby se mi ukázal, ale on se ne a ne zjevit. Tak jsem si řekla, že k tomu má určitě nějaký pádný důvod a zachviličku jsem usnula.
V noci se mi zdál zvláštní sen.
Byla v něm zvláštní posteva, vůbec nevím jak ji mám popsat. Nadpozemsky krásný muž, či mladík.
Mluvili jsme spolu, bohožel už nevím o čem, ne slovy, ale pouze myšlenkami. Přesně věděl, co cítím a na co myslím.
Od první chvíle jsem k němu cítila pokoru, ale taky pocit bezpečí a lásky.
Když jsem se probudila, došlo mi, že stvoření, které semnou bylo ve snu je anděl, kterého jsem prosila o pomoc. Stále jsem cítila jeho podporu a nalezla jsem v sobě novou sílu jít dál.
Nepamatuji si jeho tvář, ani to jak vypadal. Vlastně celý ten sen byl pro mě ve vzpomínkách zamlžený.
V průběhu dne jsem začala o svém snu pochybovat. "Co když jsem si to jen vsugerovala? Co když to byl prostě jen jeden z mnoha snů, které si nedokážu a nemám si je vysvětlit?" Znělo mi v hlavě. Věděla jsem ale, že to co jsem viděla, byla pravda. Celý den jsem o tom musela přemýšlet.
Den byl ten tam a přišla noc. Napadlo mě, že bych mohla zkusit svého anděla přivolat znovu, abych dala vale svým pochybám.
Byla krásná noc. Měsíc skoro v úplňku se ale schovávat za hustými mraky. Hvězdy bych té noci hledala na obloze těžko. Dívala jsem se do tmavé noci a znovu přivolávala tu bytost, která mě navštívila minulou noc.
Pocit, že mě slyší byl daleko intenzivnější. Dokonce jsem i vnímala, jak mě ujištoval, že přijde.
Přivolávala jsem ho, povídala si s ním, řekla mu to, na co bych chtěla najít odpověď. Cítila jsem, jako by si semnou doopravdy povídal. Bylo to zvláštní, ale skutečné jako cokoli jiného. Rozloučila jsem se s ním a s jistotou, že zamnou přijde, jsem se uložila ke spánku.
Usnula jsem malou chvilku po tom, co jsem zalehla. Zdálo se mi několik snů a mezi nimi i ten, na který jsem čekala. Byl však jiný.
V tom snu jsem se seznámila s člověkem. Viděla jsem ho poprvé v životě, ale měla jsem neskutečnou touhu s ním zůstat navěky. Připadalo mi, že se známe celá léta. Věděl toho o mě tolik. Cítila jsem důvěru, ochranu, něhu, bezpečí a lásku, která z něho sálala.
Povídali jsme si, bavili se a pro mě to byl nejlepší a nejbližší člověk na světě. V tu chvíli jsem vůbec netušila kdo to je, brala jsem ho jako normálního člověka.
Rozebírali jsme celý můj život, moje problémy, potíže a city.
Najednou jsem bez jakéhokoli zaměření spatřila jeho auru. Byla neuvěřitelná. Nic podobného jsem v životě neviděla. Obvykle vidím auru o dvou až třech barvách, ale tahle, ta byla neskutečně sytá a zářivá a měla 5 odstínů! Začalo mi docházet, že něco nehraje, že on není jen člověk za kterého se vydával. V hlavě se mi odehrály vzpomínky na můj skutečný život a na mého anděla. Pochopila jsem. Byl to on. Můj anděl. Měl jinou podobu, ale přesto jsem ho poznala.
Nemusela jsem nic říkat, ani se nijak tvářit a on hned poznal co se stalo. Že vím kdo je. Najednou se začal chovat nějak divně. Zmatkoval. Koktal, že už měl dávno jít. Skoro se nestačil ani rozloučit a zmizel. V tu chvíli jsem se probudila ze snu, do slunečného rána.
Nechápu jen proč tak vylekaně odešel, myslím, že mi chtěl dodat podporu a pomoc, ale také chtěl abych nevěděla, že jí mám od svého anděla. Když jsem zjistila kdo je, tak jsem mu tím vlastně strhla masku, kterou se předemnou ukrýval.
Hodně mi toho za ty dvě návštěvy ve snu předal a ukázal. Jsem strašně ráda, že mě vyslyšel a zjevil se mi, i když jen ve snu, ale zjevil.

Rozdělení rituálů a postup

6. září 2009 v 11:22 Magie svíček
Podpůrné rituály

Patří k těm, které je třeba vykonávat s přibývajícím Měsícem , protože chceme něco posílit, podpořit, zlepšit, rozvíjet, nechat narůst.např. k posílení lásky, schopnosti lepšího vyjadřování, zlepšení financí, zlepšení životního štěstí, k posílení úspěchu ve škole, práci,...

Při tomto rituálu se zapalují svíčky na oltáři ve směru hodinových ručiček, to znamená vždy od svíčky po naší levé ruce, potom od pravé - obětní svíčku vždy před svíčkou člověka, který žádá o pomoc nebo radu. Pak obětní svíčku vpravo, potom dole a vlevo.

Zaháněcí rituály

Rituály na zahánění by se měly začínat s ubývajícím Měsícem, protože chceme něco změnšit, ubrat, odstranit, zmizet. Např. konec problémů v práci nebo škole, nadváha,...

U tohoto rituálu se zapalují svíčky proti směru hodinových ručiček, tedy nejříve svíčku vpravo, pak vlevo, dál svíčku nahoře, vlevo, dole a vpravo.


Rituály pro případ nutnosti

Někdy se může stát, že nebudete mít čas k přípravě rituálu. Může nastat akutní situace, která bude vyžadovat vaši pomoc. Pak nastala situace použít rituál pro případ nutnosti. Je zajímavé, že opravdu funguje pokud jste ve velké nouzi, ale jinak ne. Kdyby si někdo myslel, že si tím práci usnandní a že si tak pomůže ke štěstí a penězům, musím ho zklamat. Nikdy se mu totiž nepodaří vyvolat takovou energii, jako když ji potřebujete opravdu nejvíce.Výhodou je, že si osobní přítomnost vyžaduje pouze na krátkou chvíli.

Postup: Vyhledejte si nejbližší hodinu, ve které vládne příslušná planeta (planeta kterou potřebujete , aby vám pomohla), zapalíte svíčku vhodné barvy a necháte ji hodinu hořet. Důležitá je koncetrace a vizualizace při zapalování svíčky. Pak řekněte to, co si přejete. Potom můžete odejít. Ale svíčku musíte nechat přesně hodinu hořet! Opakujte to po sobě 3x bezprostředně za sebou během hodin, které řídí příslušná planeta.Tak postupujeme 3 následující dny po sobě. Po uplynutí 3 dnů začnete s novým cyklem v den, přiřazený příslušné planetě. Při problému, který podléhá např. Jupiteru, dokončíte tři třídenní cyklus, počínaje čtvrtkem.

V případě úplné nouze existuje ještě jeden postup:

Vyberte si svíčku vhodné barvy , najdete si nejbližší hodinu, ve které bude vládnou vaše potřebná planeta a vyvoláte příslušnou planetu. V ruce zapálíte svíčku a postavíte jí do svícnu. Pak opět požádejte barvu i planetu o pomoc. Svíčku nechte hořet přesně Hodinu!Ale funguje opravdu jen v nejvyšší nouzi.


Příprava rituálu

Definování problému, určení vhodné doby, volba barev, volba svíček, volba kadidla, nebo vůně, návrh oltáře, volba a příprava symbolických předmětů, volba a příprava oděvu, příprava textu.


Vykonání rituálu

Rituál rozdělíme na dvě části - na dobu těsně před planetární hodinou a na vlastní rituál. Před začátkem rituálu očistíme prostor kadidlem, připravíme oltář a duševně se připravíme na rituál. Pak nastává zkoncentrování a dále vizualizace přání - cíle, který požadujeme a závěr.


Připravit se a zkoncentrovat

Tato fáze trvá několik minut. Během nich se musíte intenzivně zkoncetrovat a stanovit cíl.. Při zapalování obětních svíček jasně a nahlas cíl jasně a nahlas vyslovte. Zapálíte oltářní svíčky. Pomažete zvolené svíčky a předměty a v myšlenkách se zároveň soustřeďujte na cíl. Zapálíte kadidlo. Zapálíte obětní a astrologické svíčky / případně svíčky denní/.


Vizualizace přání

Soustřeďte se a živě si představte, že přání se už uskutečnilo. Je to nejdůležitější část rituálu.Během představy připojíte text související s cílem. Může to být popěvek, píseň, můžete přání jen říci (text váš vlastní nebo inspirovaný jiným textem), žalm, báseň. Text je dobré několikrát opakovat. Podstatné je opravdu chtít něco změnit. Je nutné cítit odevzdanost s tím, že konečné rozhodnutí o tom co se stane, ponecháme vyšší moci, naší vnitřní moudrosti a kosmickým zákonům. Délka textu není podstatná. Ale musíme vědět čeho chceme dosáhnout, a ani mechanické říkání textu nemá moc velký účinek.

Závěr

Na závěr se budete meditovat o přání. Potom zhasnete svíčky v opačném pořadí, než jste je zapálili. Tímto rituál končí. věci si můžete uklidit.


Druhy rituálních svíček

6. září 2009 v 11:18 Magie svíček
Oltářní svíce-

Používají se dvě bílé svíčky, které se postaví do obou zadních rohů oltáře. Říká se jim oltářní svíčky - mají praktickou a symbolickou funkci. Praktické využití je v osvětlování pracovního prostoru a proto se rozsvicují jako první a zhasínají jako poslední. A symbolické využití je zapálení svíček a zhasínání oltářních svíček znamená začátek a konec rituálu. Bíla barva symbolizuje čistotu a prostotu.

Obětní svíce-

Obětní svíčky jsou nejdůležitější rituální svičky a jejich místo je uprostřed oltáře. Barva obětních svíček je vždy symblicky shodná s cílem, jehož se rituálem snažíme dosáhnout.

Astrologické svíce-

Reprezentují osobu nebo osoby pro, které se rituál vykovává, příp. u nichž chceme rituálem dosáhnout změny. Barva se řídí datem narození anebo astrologického znamení osob. Když neznáme datum narození osoby, můžeme použít bílou svíci ze včelího vosku. Další možností je vyrýt jméno osoby do bílé svíčky. Bílá je neutrální barva a výborně se hodí k symbolizaci osoby nebo neznámého faktoru.

Denní svíce-

Denní svíce můžeme, ale nemusíme používat při každém rituálu. Jejich barva závisí na dni v týdnu, kdy se rituál vykonává. Denní svíčky stavíme nalevo nebo napravo od středu oltáře, podle druhu rituálu. Jejich funkce je zvýšení síly při rituálu. Měly by se používat jako podpůrný prostředek k dosažení cíle.

Proti magickým útokům

6. září 2009 v 11:13

Fyzické cvičení


Za účelem omlazení a prodloužení života. Zvyšuje vitalitu organismu na všech úrovních a omezuje zranitelnost vůči duchovním útokům.. Pokud se cvičí denně, pomáhá cvičení vybudovat zdravé jádro,které obnoví a udrží zdraví těla, mysli, a ducha. Vyvažuje a harmonizuje, navozuje stav harmonizace a uvolnění, ideální pro meditaci.Jako kulisu si můžete pustit meditační hudbu, či vaši oblíbenou pomalejší píseň.

Každé cvičení začínejte tím, že se několik vteřin vzpřímeně postavíte a zhluboka se několikrát nadechnete. Měli byste být bosi a na sobě mít oděv.

Cvičení první

1. Posaďte se a nohy roztáhněte do šíře ramen. Dívejte se před sebe.

2. Napřimte páteř a zvedněte obě ruce do výše ramen.

3. Ohněte lokty do tvaru L, přičemž prsty míří vzhůru a dlaně jsou otočeny směrem od hlavy.

Pomalu a zhluboka dýchejte a tuto pozici udržujte tak dlouho, jak to zvládnete.

4. Uvolněte se , svěste paže a postavte se.

Cvičení druhé

1. S nohama rozkročenýma do šíře ramen a špičkami směřující kupředu se posaďte do dřepu.

2. Sepněte dlaně a lokty mezi kolena. Zatlačte do chodidel, ruce směřující vpřed a pohled dopředu.

3. Pomalu a zhluboka dýchejte a tuto pozici udržujte tak dlouho, jak to zvládnete.

4. Uvolněte se, svěste paže a postavte se.

Cvičení třetí

1. Lehněte si na břicho. Ruce si dejte pod oblast žaludku, dlaně položte na podlahu, přičemž palce a ukazováčky spojte do tvaru srdce.

2. Zvedněte se na rukou a nohou, jako byste dělali klik. Prsty u nohou by měly být napřímené, takže váha těla spočívá na palcích u nohou. Napněte tělo od krku až po paty.

3. Dívejte se dopředu a snažte se udržet dech pomalý a pravidelný. Pozici udržte tak dlouho, jak se vám podaří, pak si pomalu lehněte na podlahu.

Cvičení čtvrté

1. Postavte se s nohama rozkročenýma od šíře ramen, s prsty směřujícími dopředu.

2. Upažte do výše ramen, dlaně směřující k zemi.

3. Dívejte se vpřed, a pak stočte panenky směrem nahoru, jako byste se chtěli podívat na strop, ale hlavou nehýbejte.

4. Natáhněte prsty u rukou. Dýchejte pomalu a zhluboka a vydržte v této pozici co nejdéle.

5. Uvolněte se a svěste paže.Možná pro vás bude nejpříjemnější si dlaně přitisknout k srdci, jako byste se modlili.Uvolněte oči, hlavu a ramena a veškerá napětí a emoce nechejte odplynout. Tato cvičení může zasáhnout hluboké části vaší duše a uvolnit potlačené emoce.To je pozitivní efekt a měli byste mu nechat volný průběhNa přivolání živlů

6. září 2009 v 9:50 | Autorka Sýkorka
Tohle zaříkání používám, když provádím nějaký rituál, či kouzlo a chci přivolat a uctít živly. Posílí se tím kouzlo, které právě provádíte. Budete pod jejich záštitou a budete mít jejich pomoc.

Ó vy mocní živli, před vámi se klaním.
Pomozte mi prosím všichni.
Stůjte za mím přáním.

Na zahnání chladu a posílení tepla

5. září 2009 v 16:58 | Autorka Sýkorka
Opět mé zaklínadlo, které by vám mělo pomoci se zahřát.

Zima ať v teplo se promění.
Místo chladu chci tepla znamení.
Chlad teď zaháním a vzívám Slunce.
Studené už nebudou mé ruce.

Úvod

4. září 2009 v 20:35 | Sýkorka
Založila jsem tuhle rubriku, protože si myslím, že byste měli vědět také něco o mě a o mých cestách v magii a podobných věcech.
Jak napovídá název rubriky budu zde psát o tom co se mi stalo, o čem přemýšlím, že mám vyzkoušet, o co usiluji a co se mi povedlo. Ovšem ne všechny mé zážitky se dají tak dobře popsat, aby pro vás byly alespoň trošku "čitelný". O některých věcech se mi ještě totiž nechce a ani nějak nemůžu o nich mluvit.
A taky mi bude vůbec trvat abych o tom vůbec dokázala psát.
Takže semnou prosím mějte soucit :-).

Kadidla Japonska

1. září 2009 v 18:39
ÚNIK Z NEVĚDOMOSTI
Orlářka -1díl
Kadidlovník-2 díly
Santal-1 díl
Hřebíkovec -1 díl
Skořicovník -1 díl

Vůně směsi je hřejivá, měkká a hluboce uvolňující.Spaluje se po špetkách na uhlíku.


Kadidla Izraelu

1. září 2009 v 18:37
SVODY KRÁLE DAVIDA
Myrhovník -4 díly
Orlářka -1/2 dílu
Skořicovníková kůra -1 díl
Santálové dřevo prášek -1díl

Stoupajícím dýmem se parfemovali šaty,i obyvatelné místnosti,má sametově hřejivou vůní se svůdným nádechem,hodí se k něžné chvílí.Spaluje se po špetkách na uhlíku.

ŘÍŠE ANDĚLŮ
Lentišek -2 díly
Myrhové listy -1/2 dílu
Kořen kosatce -1/2 dílu
Kanárník-1díl
Sandarak -2 díly
Tato směs je plná něhy a světla,aktivuje andělské vědomí,otevírá nás spirituální energii a podporuje éterickou léčebnou činnost.Spaluje se po špetkách na uhlíku.


Kadidla Arábie

1. září 2009 v 18:35
LET DUŠE
Sandarak -1díl
Lentišek -1 díly
Kadidlovník -2 díly

Kadidlová směs má velkou,vnitřně očistnou sílu,pomáhá znovu nalézt rovnováhu a uhladit duši.Spaluje se po špetkách na uhlíku.

ROSA MYSTICA
Kadidlovník -3 díly
Myrhovník -2 díly
Ambroň -1 díl
Cist -2díly
Růžové lístky -1/2 dílu
Sandarak -1/2 dílu

Vůně mystické růže sufidů působí na éterickou energii našeho srdce.Táto hřejivá,hluboká a sametová vůně dokáže otevřít naši duši a dotknout se našeho srdce.


Kadidla Inků, Mayů, Aztéků a Jihoam. Indiánů

1. září 2009 v 18:33
ZLATÝ JAGUÁR-Mahucutah

Kopal -1díl
Šalvěj (jakou máte)-1 díl
Tato směs očišťuje, je určená pro meditaci a pro pohled do vlastního nitra.Uklidňuje při vnitřním neklidu a pomáhá v situacích, ve kterých potřebujeme mít jasno.Spaluje se po špetkách na uhlíku.

JAGUÁR NOCI-Caniztan

Zlatý kopál(bíly,zlatý)-3 díly
Černý kopál -1 díl
Myrhovník -1díl
Toluánský balzám-1/2díl
Vanilkový prášek (ne syntetický) -1/4 dílu.

Vznikne velmi účinná kadidlová směs, která vytváří atmosféru snění, která se výborně hodí k pro večer a noc.Kadidlo má silně uklidňujicí účinky, hodí se k léčbě silného stresu. Spaluje se po špetkách na uhlíku.

MĚSÍČNÍ BOHYNĚ

Šalvěj pipiltzintzinli-1díl
Zlatý nebo bíly kopál-4 díl
Boldovníkové listí -1 díl
Styrač - 1 díl

Vůně této směsi je jemně éterická ,bylinná, dává křídla naši intuici a zbystřuje naše smysly. Táto směs přivolává skutečné sny a pomáhá vidět do budoucnosti, při věštění a výkladu karet. Spaluje se po špetkách na uhlíku.

BOŽSKÉ KADIDLO

Zlatý kopál -1 díl
Černý kopál -1 díl
Bíly kopál -1díl
Zlatý kadidlovník-1/2dílů
Vznikne velmi účinná kadidlová směs, hodí se k obřadům, modlitbám a léčebným rituálům. Spaluje se po špetkách na uhlíku.

SNOVÝ KOLIBŘÍK

Kalea zakatečiči-1díl
Bíly kopál-3 díly
Černý kopál -1 díl
Vykuřujte s ní před spaním,navozuje jasné snění.Dobře vyvětrejte a ulehněte.Druhý den si poznamenejte vaše sny.Táto směs přivolává skutečné sny a pomáhá vidět do budoucnosti, při věštění a výkladu karet. Spaluje se po špetkách na uhlíku.