_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Listopad 2009

Vliv barev kamenů

27. listopadu 2009 v 13:06 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Kameny na vás také působí svou barvou.
Jak?

Červené kameny - stupňují vitalitu, temperament, sexuální odvahu, jejich červená barva podněcuje pohyb, životní sílu a radost.

Oranžové kameny - podporují veselost, uvolněnost, klid, vyrovnanost, osvobozují od přehnané odpovědnosti.

Žluté kameny - ovlivňují mentální vědomí a nervy, dodávají radost do života a vyrovnanost, odstraňují strach a obavy ze seznamování.

Zelené kameny - podporují zdraví, nadbytek a vyváženost, zprostředkovávají klid a pomáhají překonávat změny.

Růžové kameny - probouzí lásku, něhu a sebeúctu.

Svěle modré kameny - podporují spirituální bdělost.

Tmavě modré kameny - vyzařují ochranu a sílu.

Fialové kameny - oživují duši a duchovní prožitek.

Bílé kameny - očišťují tělo, symbolizují spokojenost, upřímnost, čistotu a neměnnost.

Černé kameny - ochraňují auru, napomáhají koncentraci, podporují ctižádost a přesnost.

Kameny a čakry

26. listopadu 2009 v 16:23 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Léčivé kameny lze také použít k vyléčení (odblokování) čaker a jejich harmonizaci.
Nejčastěji se hovoří o přikládání drahých kamenů na čakry, nebo také masáži čakry pomocí kamene. Přikládáním kamenů na jednotlivé čakry můžete zlepšit nějakou nemoc (tato léčba je však jen doplňková, nevyrovná se lékařskému posudku) nebo také jen preventivně působit na čakry a udržovat je v harmonizaci. Kameny se na čakry přikládají po dobu 30 min. někdy i méně. V žádném případě se nemusíte bát "předávkování", protože tělo si vezme jen tolik energie, kolik potřebuje. Po každém přikládání kameny očistíme.

První čakra - čakra kořene - Muladhara

Barva : červená

Poloha : mezi análním otvorem a genitáliemi, vazba na pohlavní orgány

Základní princip : život jako celek, tělesná vůle být, fyzická energie a vitalita

Ovlivňuje : pevné části těla - páteř, kosti, zuby, nehty, dále tlusté střevo, pohlavní orgány, konečník, tvorbu krve a stavbu buněk, čich

Účinky drahokamů :

Achát : Podporuje vážnost, pevnost a vyrovnanost. Pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a působí stavebně na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s krystalovou jeskyňkou uprostřed poskytuje rostoucímu životu - ať je to tělesné nebo duchovní dítě - bezpečí a ochranu, dodává důvěru a ulehčuje porod.

Hematit : Dává pevnost a sílu, působí stavebně na tělo, mobilizuje skryté síly. Pomáhá při stavech slabosti a podporuje proces uzdravování po nemoci. Příznivě ovlivňuje tvorbu zdravé buněčné tkáně.

Krvavý jaspis : Zeleno - červený jaspis spojuje s elementární silou a trpělivou láskou Matky Země. Učí nesobeckosti a skromnosti. Posiluje krev, propůjčuje vitalitu, stabilitu a trpělivost. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a pomáhá vytvořit si pocit bezpečí v přirozeném běhu života.

Granát : Dává životní sílu, úspěch, sílu vlastní vůle a sebedůvěry. Otevírá pohled do utajeného, někdy až k jasnovidnosti. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá jí přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh.

Červený korál : Dodává vitální energii a sílu. Podporuje tvorbu krve, dodává stabilitu a zároveň i pružnost, takže člověk zůstává v proudu životních událostí vnitřně pevný.

Rubín : Zprostředkovává životadárnou teplou a kreativní energii vedoucí k očištění a proměně. Vytváří harmonické spojení mezi tělesnou a duševní láskou, mezi sexualitou a duchovnem, což přináší nové zážitky.

Další kameny vhodné pro harmonizaci první čakry :

heliotrop, tygří oko, karneol , rodochrozit, sardonyx, šedý achát.

Druhá čakra - čakra sakrální - Svadhisthana

Barva : oranžová

Poloha : pod pupkem, vazba k nadledvinkám

Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí, tvořivost

Ovlivňuje : vše tekuté jako krev, míza, trávicí šťávy, sperma, také hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, chuť

Účinky drahokamů :

Karneol : Spojuje s láskou a tvořivou silou Země. Pomáhá plně prožívat každý okamžik života a posiluje koncentraci. Obnovuje úžas nad zázrakem stvoření, přivádí do proudů života a oživuje schopnost tvořit a projevovat se.

Měsíční kámen : Otevírá člověku vlastní vnitřní bohatství pocitů. Spojuje s citlivou, vnímavou a snivou stránkou lidské podstaty a pomáhá ji přijmout a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonů.

Další kameny vhodné pro harmonizaci druhé čakry : ortoklas, tygří oko, rutil, citrín, zlatý topaz, oranžový korál, saténový jaspis.

Třetí čakra - čakra solar- plexu - Manipura


Barva : žlutá

Poloha : asi dva prsty nad pupkem, vazba k zažívacímu systému - slinivce břišní, játrům a žaludku

Základní princip : utváření bytostí, osobní a duševní síla, inteligence, překonání životních změn

Ovlivňuje : spodní část zad, dutinu břišní, trávicí systém, žaludek, játra, slinivku, slezinu, žlučník, vegetativní nervový systém, chuť

Účinky drahokamů :

Tygří oko : Podporuje vnější i vnitřní zrak. Zbystřuje rozum a pomáhá poznávat vlastní chyby a těžit z nich.

Jantar : Dává teplo a naději. Jeho sluneční síla vede na cestě k větší radosti a jasnějšímu světlu. Zprostředkovává vhled a ukazuje, jak se člověk může v životě realizovat. Propůjčuje šťastnou ruku při podnikání. V tělesné rovině očišťuje organizmus, vyrovnává trávicí a hormonální systém, čistí a posiluje játra.

Topaz : Zlatožlutý topaz naplňuje tryskající silou a hřejivým světlem Slunce. Prohlubuje uvědomění, bdělost, jasnost, radost a životnost. Zbavuje zatěžujících pocitů a temných myšlenek, což pomáhá při úzkostech a depresích. Posiluje a stimuluje celé tělo a podporuje tělesné i duševní trávení.

Citrín : Poskytuje pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Pomáhá zpracovat životní zážitky a integrovat je do osobnosti člověka. Pomáhá využívat intuitivní vjemy i v běžném životě. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost a podporuje při uskutečňování cílů. V tělesné oblasti podporuje vylučování jedovatých látek a pomáhá při zažívacích potížích a cukrovce. Oživuje krev a nervovou činnost.

Další kameny vhodné pro harmonizaci třetí čakry : růženín, aventurín, malachit, záhněda, sluneční kámen, žlutý a zelený jaspis, ale i zlato.

Čtvrtá čakra - srdeční čakra - Anaháta


Barva : zelená, také růžová a zlatá

Poloha : uprostřed hrudníku v oblasti srdce, vazba k brzlíku

Základní princip : odevzdanost, láska, soucit, obětavost, harmonie

Ovlivňuje : krev a krevní oběh, kůži, srdce, horní část zad s hrudníkem a hrudní dutinou, spodní část plic, hmat

Účinky drahokamů :

Růženín : Něžný růžový křemen podporuje jemnost, něhu a lásku. Obklopuje duši láskyplnými vibracemi, které léčí všechny rány srdce, vzniklé hrubostí, tvrdostí a nepozorností. Duše se může stále více otevírat lásce a více lásky dávat. Růženín učí člověka přijímat sebe, milovat, otevírá jeho srdce projevům lásky a měkkosti. Umožní vnímat krásu hudby i jiných umění a oživuje fantazii a sílu výrazu.

Turmalín :

Růžovo-červený turmalín vyvádí člověka z příliš zúžených pocitových struktur, otevírá a rozšiřuje mu srdce. Otevírá vědomí radosti plynoucí z lásky. Spojuje se ženským projevem božské lásky, který je vyjádřen v kráse stvoření, přirozené veselosti, tanci a hře. Tak spojuje různé výrazové formy světské i božské lásky. Obzvlášť vhodné jsou pro srdeční čakru růžové turmalíny se zeleným okrajem, které se často prodávají nařezané na plátky.

Kunzit : V kunzitu se spojuje něžná růžová barva vyšší lásky s fialovou barvou čakry temene hlavy a podporuje tak sjednocení s Bohem. Kunzit tak otevírá srdeční čakru po Boží lásku. Pomáhá růstu nesobecké a dokonalé lásky. Podporuje přímočarost a přivádí stále znovu na tuto cestu.

Smaragd : Je to kámen všeobjímající lásky, protože posiluje a prohlubuje lásku na všech úrovních. Dodává klid a harmonii a uvádí člověka do souladu se silami přírody. Vyzývá člověka, aby se podobal jeho zářícímu světlu a ukazuje oblasti duše, kde tomu tak není. Smaragd přitahuje léčivá energie z kosmu na Zemi. Regeneruje, omlazuje, osvěžuje a uklidňuje.

Nefrit ( a také jadeit ) : Měkké zelené světlo nefritu přináší mír, harmonii, moudrost srdce, spravedlnost a skromnost. Nefrit uvolňuje a uklidňuje srdce, nechá poodhalit a prožít krásu všeho stvořeného, podporuje úctu a lásku ke Stvoření. Pomáhá při neklidu a uspěchanosti, podporuje klidný spánek a příjemné sny.

Další kameny vhodné pro harmonizaci čtvrté čakry : aventurín, turmalín, olivín, amazonit.

Pátá čakra - krční čakra - Višuddhi

Barva : světle modrá, ale také stříbrná nebo zelenavě modrá

Poloha : v oblasti krku pod ohryzkem, vazba na štítnou žlázu

Základní princip : rezonance s bytím, komunikace, prosazování se,

Ovlivňuje : oblast krku, šíje, týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže, sluch

Účinky drahokamů :

Akvamarín : Světle modrá barva akvamarínu je jako moře, ve kterém se zrcadlí čisté nebe. Tak pomáhá akvamarín duši, aby se stala zrcadlem nekonečné šířky ducha. Podporuje komunikaci s vnitřním Já a přináší světlo a jasno i do nejzapadlejšího koutku duše. Jeho vlny dodávají duši čistotu, svobodu a šířku, takže se otevírá vizionářským schopnostem a intuitivnímu porozumění a pomáhá ho svobodně a tvořivě vyjadřovat. Vlivem akvamarínu se duše stává místem nesobecké lásky a léčivé síly.

Tyrkys : V jeho barvě se spojuje modrá brva nebe se zelenou barvou Země, spojuje vysoké duchovní ideály s původní vitální silou naší planety. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.

Chalcedon : Bělomodrý chalcedon působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující a vyrovnávající účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otevírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost vyjádření se.

Další kameny vhodné pro harmonizaci páté čakry : lapis lazuli, celestín,

modrý achát, modrý a zelenomodrý turmalín, pyrit, sokolí oko.

Šestá čakra - čakra třetího oka - Adžňa


Barva : indigově modrá, také fialová

Poloha : uprostřed čela mezi obočím, vazba na šišinku nebo podvěsek mozkový

Základní princip : poznání bytí, vyšší intuice, šestý smysl, telepatie

Ovlivňuje : centrální nervový systém, malý mozek, obličej, oči, uši, nos, všechny smysly a také nadsmyslové vnímání

Účinky drahokamů :


Lapis lazuli : Do tmavomodré barvy lapis lazuli jsou jako hvězdy do noční oblohy rozeseta zlatá zrnka pyritu. Zprostředkovává duši zážitek bezpečí v kosmu a otevírá ji věčnému životu. Vede ducha do nitra, umocňuje jeho sílu a dopomáhá mu k poznání vyšších souvislostí. Porovnáváním intuice a vnitřního vidění nechává poznat skrytý smysl věcí a síly za nimi působící. Dává hlubokou radost ze zázraku života a vesmíru.

Indigově modrý safír : Jasný průsvitný safír otevírá ducha kosmickému vědění a věčným pravdám. Jeho vibrace očišťují, proměňují a obnovují duši i ducha. Vytváří most mezi konečným a nekonečným a nechává vědomí plynout s proudem božské lásky a poznání. Přináší hledající duši jasno na duchovní cestě.

Sodalit : Tmavě modrý sodalit zjasňuje rozum a vede ho k hlubokým myšlenkám. Jeho klidné záření dává mírnost a posiluje nervy. Pomáhá odstraňovat zafixované způsoby myšlení. Přidává důvěru a sílu zastávat vlastní stanoviska a přenášet ideje a poznatky do běžného života.

Další kameny vhodné pro harmonizaci šesté čakry : azurit, zirkon, sněhový křemen, křišťál, ametyst, fluorit, nachový apatit.

Sedmá čakra - čakra korunní - Sahasrára


Barva : fialová, také zlatá a bílá

Poloha : nad temenem hlavy, vazba k šišince a podvěsku mozkovému

Základní princip : čiré Bytí, dokonalost mysli, těla a duše, vesmírná energie, transmutace

Ovlivňuje : velký mozek, lebka, sedmý smysl

Účinky drahokamů :

Ametyst : Červený oheň aktivity a modré světlo otevřenosti, ticho a šíře, se spojují v ametystu v novou sílu. Ametyst dává "živý klid", ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie a budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Vede ducha k věčnosti, podporuje meditaci a inspiraci.

Křišťál : Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.

Další kameny vhodné pro harmonizaci sedmé čakry :

diamant, fialový fluorit, celestín, jadeit, zlatý kalcit.

Sv. Hildegarda z Bingenu

26. listopadu 2009 v 15:38 | Calis |  Slavné Historické osobnosti
Německá abatyše, kazatelka, mystička, přírodovědkyně, hudební skladatelka a spisovatelka Hildegarda z Bingenu (Hildegard von Bingen) se narodila roku 1098. Pocházela z urozené rodiny z Bermersheimu u Alzey u Mohuče, byla desátým dítětem a už jako maličká často stonala. Už jako dítě prý mívala božská vidění, a tak jí její rodiče Hildebert a Mechthilde v jejích čtrnácti letech poslali do benediktinského kláštera Sv. Disiboda u Bingenu.

Velký vliv na život Hildegardy z Bingenu měla její přítelkyně a představená Jutta ze Spanheimu, která byla dcerou hraběte Stephana II. ze Spanheimu. Jutta jí podporovala v jejích viděních a v tom, aby o nich psala - Hildegarda se s nimi totiž zpočátku svěřovala pouze Juttě. Jutta měla rovněž četná vidění a mnoho následovníků, mimo jiné také naučila Hildegardu číst a psát, i když bibli pak Hildegarda poznávala samostatně. Po smrti Jutty v roce 1136 se Hildegarda z Bingenu stala abatyší kláštera Sv. Disiboda u Bingenu.

Hildegarda z Bingenu během svého života založila dva nové kláštery v Rupertsbergu (1150) a Eibingenu (1165), procestovala se svými kázáními celé Německo i mnoho dalších míst za jeho hranicemi. Hildegarda z Bingenu udržovala korespondenci s papeži Evženem III. a jeho nástupcem Anastáziem IV., císařem Fridrichem I. Barbarossou i svatým Bernardem z Clairvaux.

Hildegarda z Bingenu je jednou z nejzajímavějších postav raného středověku - byla opravdovou osobností a myslitelkou středověku, svou kazatelskou činností ovlivnila myšlení své doby a byla také první ženou umělkyní zmíněnou v západní kultuře. Právě ve svém spisu Scivias Hildegarda z Bingenu zachytila svoje vize v nádherných ilustracích plných jasných barev a výtečných linií, které výrazně vystupují nad ostatní iluminace tehdejší doby. I kdyby Hildegarda sama tyto iluminace nevytvořila, jistě nad jejich provedením osobně dohlížela.

Hildegarda z Bingenu byla autorkou rozsáhlého spisu Scivias (1142, Poznej cesty Boží), ve kterém zapsala dvacet šest svých vidění, které obsahovaly její rozpravy, proroctví a vize. Ve svých spisech byla velmi otevřená k otázkám víry i ženského principu a svými názory ovlivnila vznik německé ženské mystiky, tzv. Frauenmystik. Hildegarda z Bingenu psala také encyklopedická díla a vědecká pojednání (například encyklopedie léčivých bylin Physica nebo lékařská encyklopedie Causae et curae), byla autorkou mnoha básní a chorálových textů, které shrnula ve svém díle Symphonia armoniae celestium revelationum (Symfonie harmonie nebeských zjevení). Zajímavým příkladem liturgického dramatu je i její rozsáhlý spis Ordo Virtutum.

Hildegarda z Bingenu zemřela 17. září 1179 v Bingenu nad Rýnem.

Hildegarda z Bingenu je katolickou církví považována za svatou, i když nikdy přímo kanonizována nebyla. Do seznamu svatých byla připsána koncem 16. století a je uznávána svatou i v anglikánské církvi, její svátek se slaví ve výroční den jejího úmrtí. Její ostatky se nacházejí v kostele v Eibingenu v Rüdesheimu.

Zdroj: www.artmuseum.cz

Kameny a znamení zvěrokruhu

25. listopadu 2009 v 18:49 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Přiřazování kamenů podle znamení zvěrokruhu je velmi oblíbené. Ke každému z dvanácti znamení jsou tradičně připisovány konkrétní druhy kamenů.
Drahé kameny již odnepaměti úzce souvisely s astrologií. Využívali toho například Egypťané a Babylóňané.

Kameny vhodné pro... :
 • Berany
Achát ohnivý, Akvamarín, Ametyst, Aventurín, Citrín, Diamant, Granát, Heliotrop, Jadeit, Jaspis, Karneol, Kunzit, Magnetit, Rubín, Topaz.
 • Býky
Akvamarín, Azurit, Boji a Moqui kameny, Diamant, Lapis Lazuli, Korund černý, Kunzit, Kyanit, Malachit, Rodonit, Růženín, Safír, Selenit, Smaragd, Tygří oko, Turmalín.
 • Blížence
Achát, Apatit, Aventurín, Apofylit, Citrín, Chrysopras, Chryzokol, Kalcit, Křišťál s Turmalínem, Obsidián, Turmalín (zelený), Safír, Serpentin, Sagenit, Topaz, Tygří oko, Ulexit, Zoisit.
 • Raky
Achát ohnivý, Achát mechový, Achát stromečkový, Beryl, Chalcedon, Chrysopras, Jantar, Kalcit, Karneol, Měsíční kámen, Opál, Rodonit, Rubín, Safír, Smaragd, Turmalín (růžový).
 • Lvy
Achát ohnivý, Beryl zlatý, Boji a Moqui kameny, Citrín, Danburit, Diamant, Granát, Chryzokol, Jantar, Karneol, Kunzit, Larimar, Muskovit (Slída), Obsidián (červený), Onyx, Petalit, Rodochrozit, Rubín, Topaz, Turmalín (růžový a zelený), Tyrkys.
 • Panny
Achát, Aventurín, Amazonit, Beryl, Citrín, Dioptas, Granát, Hemimorfit, Chryzokol, Jantar, Karneol, Magnetit, Měsíční kámen, Olivín, Okenit, Opál, Sagenit, Sardonyx, Sodalit, Sugilit.
 • Váhy
Akvamarín, Ametrín, Apofylit, Aventurín, Heliotrop, Chiastolit, Chrysopras, Kunzit, Lapis Lazuli, Lepidolit, Měsíční kámen, Nefrit, Obsidián mahagonový, Olivín, Opál, Prehnit, Safír, Sluneční kámen, Tyrkys.
 • Štíry
Akvamarín, Beryl, Boji a Moqui kameny, Čaroit, Dioptas, Granát, Křišťál s Turmalínem, Kunzit (růžový i zelený), Malachit, Měsíční kámen, Obsidián, Rodochrozit, Rubín, Spinel, Topaz.
 • Střelce
Achát modrý, Ametyst, Azurit, Chalcedon, Čaroit, Dioptas, Granát, Labradorit, Lapis Lazuli, Malachit, Obsidián, Okenit, Sodalit, Sugilit, Topaz, Turmalín, Tyrkys, Záhněda.
 • Kozorohy
Aragonit, Azurit, Fluorit, Gagát, Granát, Hematit, Jantar, Karneol, Křišťál, Labradorit, Magnetit, Malachit, Olivín, Onyx, Rubín, Tyrkys, Záhněda.
 • Vodnáře
Akvamarín, Ametyst, Angelit, Boji a Moqui kameny, Celestin, Fluorit, Fosílie, Gagát, Chrysopras, Jantar, Labradorit, Magnetit, Měsíční kámen, Obsidián.
 • Ryby
Achát krajkový, Akvamarín, Ametyst, Beryl,Fluorit, Heliotrop, Hemimorfit (Smithsonit), Chrysopras, Kalcit, Labradorit, Měsíční kámen, Sluneční kámen, Sugilit, Tyrkys.

Jak vybrat ten správný?

25. listopadu 2009 v 18:29 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Jak mezi tím nepřeberným množstvím kamenů vybrat ten pravý? Existuje řada způsobů. Kámen lze vybírat podle toho, jaké je vaše znamení, podle vlivu kamenu na jednotlivé čakry, podle účelu, ke kterému jej chcete používat, nebo také vaší intuicí.
Je známé, že ten "pravý" kámen si vás najde, zaujme vás.Také se může stát, že si budete chtít vybrat svůj kamínek podle znamení zvěrokruhu, ale nezaujme vás, možná i odpudí. Pak je tu jedna dobrá rada : nekupujte si ho. Pokud si přesto budete chtít vybrat nějaký kámen, řiďte se intuicí, nebo podle jiných kritérií.
Hodně dobrým výběrem, je výběr podle vaší intuice. Zapomeňte na různé tabulky, zapomeňte na vlastnosti kamenů, nechte se unášet jejich tvary a barvami, řiďte se vlastním úsudkem a citem.

Proti nespavosti

25. listopadu 2009 v 11:35 | Calis |  Relaxace a meditace
Nemůžete spát? Ano, to se občas stává každému. Ale místo toho, abyste bloudily v noci po bytě , nebo zírali do tmy můžete vyzkoušet tuto meditační techniku. I když k tomuto účelu není meditace přímo určená, dá se jejího účinku značně využít.

Pohodlně si lehněte, jakkoli, jen byste neměli mít překřížené dolní končetiny. Několikrát se zhluboka nadechněte a uvolněte se jak fyzicky, tak psychicky. Váš dech se postupně zklidňuje, dýcháte plynule, představte si svůj dech jako vlnky v moři, jak plynule se pohybují, prostě jen klidně nahoru a dolů. A teď si v duchu řekněte "moje prsty na nohou jsou klidné, uvolněné a jdou spát," uvědomte si je, představte si, jak jsou uvolněné a ospalé. Tímto způsobem procházejte celé tělo. S vašimi anatomickými znalostmi můžete své tělo rozložit do ještě menších okruhů. To záleží na vás.
Věřte že než dojdete k hlavě budete už dávno klidně spát. A pokud ne, proč to nezkusit znovu?
Nestalo se mi, že by to na mě nepůsobilo. Obvykle ani nedojdu do pasu. :○)
Věřím, že vám to pomůže.

Očista a nabíjení

24. listopadu 2009 v 18:40 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Všechny kameny potřebují před prvním použitím a i čas od času očistit od negativní energie. Jak na to? U některých kamenů stačí, když je pár minut podržíte pod tekoucí vodou, u jiných je dobré nechat je přes noc namočené v čisté pramenité vodě.
Kámen je očištěný, ale k tomu, aby nám dobře posloužil je důležité nabít ho energií. Kámen nabijete tím, že ho přes noc necháte ležet na místě, kde ho osvětluje úplňkové světlo. Existují ale i jiné způsoby, např. nechat ho nabíjet na slunečním světle. Ale dávejte pozor, ne všem kamenům přímé sluneční světlo prospívá.
Správné očištění a nabití kamene je velmi důležité. Bez toho byste si mohli kamenem spíš uškodit.
Je také dobré když na kámen nikdo kromě vás nesahá.

Pár slov na úvod

24. listopadu 2009 v 18:01 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Léčivou moc kamenů znali lidé už v pravěku. V dobách, kdy byli mnohem více spjatí s přírodou než dnes, si instinktivně vybírali k uzdravování prostředky, které nacházeli ve svém okolí a které skutečně fungovali. Nepotřebovali vědecké zdůvodnění, stačila jim vlastní zkušenost.
K přírodním "lékům" po tisíciletí patřily také kameny. Byly považovány za mocné talismany, symboly moudrosti, vesmírné energie a byly využívány k léčbě i magickým účelům. V novověku byly zatlačeny do pozadí. Jejich jemné působení bylo a dosud je vědeckými metodami nezměřitelné.
Přesto se v poslední době v souvislosti s příklonem k přírodním metodám léčení zájem o vliv kamenů na zdraví zvyšuje.
Kameny dokáží přeměňovat a směrovat energie. Dodávají sílu tam, kde je jí nedostatek, a tam kde přebývá ji odebírají.
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože kameny mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.
Kameny vás nejenom potěší svou krásou, ale prospějí i vašemu tělu a duši.

Miska

22. listopadu 2009 v 19:41 | Calis |  Magické pomůcky
Miska - tak všestranný nástroj, který člověk zná už tisíce let, má i v čarodějnictví výraznou roli. Ať už se jedná o misku na vykuřování, nebo misky se solí, vodou, svěcenou vodou, obětní misku aj.
Miska patří k ženským rituálním předmětům. Symbolizuje požehnání, hojnost, zaopatření a přijímání darů. Její symbolika se také mění podle toho, co do ní dáte, např. když je naplněná solí symbolizuje živel země, když jí naplníte pískem a zapíchnete do něj vonnou tyčinku rázem se mění na symbol vzduchu. Zkrátka a jednoduše jsou používané k různým účelům.

Měsíc

22. listopadu 2009 v 18:03 | Calis |  Mé básně
Měsíc

Tenkými linkami kreslí mi do oken,
do oken a ještě dál.
Pro dnešní noc bude mým dozorem,
tajuplný noční král.

Proplétá se mezi stíny,
prochází skrz temné mraky.
Smývá ze mě moje viny,
a s nimi i všechny strachy.

Tančím s jeho paprsky,
užívám si jeho přízně.
Ne, ještě tě nepustím,
ukoj touhu mojí žízně.

Buď tu semnou ještě chvíli.
Neodcházej, prosím zůstaň.
Tvůj zánik je blízko cíli.
Bez tebe je chvíle pustá.

Vím, neztrácím tě na věky,
zas shledáme se brzy.
Budu tě mít v paměti,
přesto mě tvůj odchod mrzí.

Oděv

20. listopadu 2009 v 13:22 | Calis |  Magické pomůcky
Mnohé coveny i samostatně působící čarodějnice pracují nahé. V čarodějnictví se tomu říká jako "odění pouze nebem", "nebeský oděv" aj.
Chcete-li být při rituálech nazí či oblečení to už záleží pouze jen na vás. Pokud si vyberete oděv, neměl by být těsný, neměl by nikde škrtit a omezovat vás v pohybu. Měl by být pro vás pohodlný, přirozený a příjemný. Je také dobré, když je oděv vyrobený z přírodního materiálu.
Roucha která se používají jsou velmi rozmanitá. Od jednoduchých oděvů, přes složitěji zpracovaná, až po plášť s kapucí. Rituální oděv se používá jen když nějakým způsobem magicky, rituálně, či spirituálně pracujeme. Roucho má v oblasti čarodějnictví jistý význam, pomáhá navodit v nás rituální atmosféru, tedy se rychleji a snáze dostaneme do kontaktu s energiemi, silami a božstvy. Také zvyšuje naší schopnost koncentrace.
Většina čarodějnic v minulosti nosila roucha bílé a černé barvy. Barva roucha ale závisí na vašem výběru. Může být nejrozmanitějších barev, střihů, vlastnoručně vyrobené, koupené, vyzdobené či jednoduché, to záleží pouze na vás. Pod tento oděv se zpravidla nenosí spodní prádlo, či jiné oblečení. Myslete také na to, aby váš oděv byl praktický, např. dlouhé splývavé rukávy nejsou moc dobrou variantou, když zacházíte s ohněm.

Odpočítávání

17. listopadu 2009 v 20:55 | Calis |  Dechová cvičení
Pokuste se říct toto dechové cvičení na jeden dech. Potom několikrát za sebou, abyste se vždy nadechli až před dalším opakováním, a abyste měli dostatek dechu. Potom si zkuste vyběhnout schody nebo chvíli skákat přes švihadlo a říkat toto dechové cvičení opět několikrát za sebou na jeden dech. Při těchto dechových cvičeních si korigujete používání dechu a učíte se používat dýchání na správném místě.


Desatero šlo,
potkalo devatero,
devatero osmero,
osmero sedmero,
sedmero šestero,
šestero patero,
patero čtvermo,
čtvermo trojmo,
trojmo dvojmo,
dvojmo jednero.


Jak daleko jsou hvězdy?

16. listopadu 2009 v 23:49 | Calis |  Mé básně
Další z mé tvorby. :○))

Jak daleko jsou hvězdy?

Někdy dál a někdy blíž,
občas nesnadno je uvidíš.
Někdy blíž a někdy dál
je ti tento hvězdný kraj.

Dotkni se jich, rozhoď sítě,
sevři jednu v náručí.
Její světlo naplní tě
a srdce tvé ochočí.

Zavři oči, vzpomínej.
Poslouchej zpěv stromů.
Přes víčka se podívej.
Naslouchej těm tónům.

Oltář

15. listopadu 2009 v 22:21 | Calis |  Magické pomůcky
V nejstarších dobách sloužily jako oltáře zvláštní přírodní místa, jako jsou balvany, skály, kořeny, nebo pařezy starých stromů apod. Na takováto místa se přicházeli naši předkové modlit, obětovat zde svým bohům a přírodním silám a provádět důležité rituály.
V dnešní době můžete využít zázraků přírody, kde jen to je možno, ale pokud takovou možnost nemáte, je dobré vytvořit si svůj vlastní oltář. Jako oltář vám může sloužit obyčejná stolička, skříňka, kámen, dřěvěná deska, polička atd. Oltář by však neměl obsahovat železo (žádné hřebíky, šrouby atd.). Oltář je posvátné místo, na kterém uskutečňujeme své rituály, mícháme bylinky, obětujeme bohům a přírodním silám, provádíme magické obřady a slavnosti. Oltář můžeme před začátkem rituálu umístit do středu posvátného kruhu, nebo na různé světové strany např. podle ročního období. Vše ale závisí na tom, jakou tradici uznáváte a jak to chcete udělat vy. Neexistuje žádný jednotný způsob jak musí být oltář uspořádán, vyzdoben, nebo na jakém míste v kruhu musí stát. Existují pouze různé tracice, kterými se můžete, či nemusíte řídit.

Cvičení koncentrace

14. listopadu 2009 v 21:52 | Calis |  Relaxace a meditace
Bod

Chcete-li si vyvinout sílu koncentrace, je zde cvičení, které můžete vyzkoušet. Nejdříve si pořádně omyjte tvář a oči studenou vodou. Poté si udělejte na zdi černý bod v úrovni očí. Stoupněte si čelem k tomuto bodu, vzdáleni asi 25cm, a koncentrujte se na něj. Po několika minutách se snažte cítit, že když se nadechujete, váš dech ve skutečnosti přichází z tohoto bodu, a že tento bod se také nadechuje, dostávaje dech od vás. Snažte se cítit, že se zde nacházejí dvě osoby: vy a černý bod. Váš dech přichází z bodu a jeho dech přichází od vás.

Za deset minut, je-li vaše koncentrace velmi silná, ucítíte, že vás vaše duše opustila a vstoupila do černého bodu na zdi. V tu chvíli se snažte cítit, že vy a vaše duše spolu rozmlouváte. Vaše duše vás odvádí do světa duší pro realizaci a vy přinášíte duši do fyzického světa pro manifestaci. Tímto způsobem můžete velmi snadno rozvinout svou sílu koncentrace. Ale tato metoda musí být procvičována. Je mnoho věcí, které jsou velmi snadné, pokud se cvičí, ale prostě protože je necvičíme, nezískáváme výsledek.

Vize a skutečnost

Další cvičení, o které se můžete pokusit, je toto. Nejdříve si udělejte velmi malý kroužek na zdi v úrovni očí a uvnitř něj malý černý bod. Měl by být černý; ne modrý či červený ani žádné jiné barvy. Pak si stoupněte čelem ke zdi ve vzdálenosti asi jednoho metru a zaměřte svou pozornost na kroužek. Vaše oči by měly být uvolněné a napůl otevřené. Nechte sílu vaší koncentrace přicházet ze středu vašeho čela. Po třech či pěti minutách otevřete oči dokořán a snažte se cítit, že od hlavy k patě jste jenom oči. Vaše celá fyzická existence se nestala ničím jiným než zřením a toto zření je zaměřené na bod uvnitř kroužku. Nyní začněte zmenšovat předmět vaší koncentrace. Po několika sekundách se pokuste cítit, že se celé vaše tělo stalo tak malinké, jako je bod na zdi. Snažte se cítit, že tento bod je další částí vaší vlastní existence. Pak vejděte do bodu, pronikněte jím a jděte na druhou stranu. Z druhé strany bodu se podíváte zpět a spatříte své vlastní tělo. Vaše fyzické tělo je na jedné straně, ale silou vaší koncentrace jste vyslali své subtilní tělo na druhou stranu bodu. Skrze své subtilní tělo vidíte své fyzické tělo a skrze své fyzické tělo vidíte své subtilní tělo.

Když jste začali s koncentrací, vaše fyzické tělo se stalo zřením. V tu chvíli byl bod vaší skutečností. Jakmile jste vstoupili do bodu, vize a skutečnost se staly jedním. Byli jste vizí a byli jste i skutečností. Když jste se podívali zpátky na sebe z bodu, postup se obrátil. V tento okamžik jste se stali zřením vně sebe a místo, na které jste se vrátili - vaše tělo - bylo skutečností. Potom se zření a skutečnost opět staly jedním. Pokud můžete vidět zření a skutečnost tímto způsobem, vaše koncentrace je naprosto dokonalá. Může-li vás síla vaší koncentrace dovést na druhou stranu bodu, který jste nazývali skutečností, v tu chvíli celé vaše bytí bude daleko za vizí i skutečností. A když můžete cítit, že jste překonali své zření i skutečnost, získáte bezmeznou sílu.

Pokud jste mými žáky, při koncentraci na černý bod uvnitř kroužku se můžete pokusit spatřit zde své vlastní já - svou vlastní tvář aspirace. Ciťte, že existujete zde a nikde jinde. Pak se snažte cítit, že vaše bytí, vaše tvář, vaše vědomí - vše - bylo nahrazeno mým. Jednou, až ucítíte, že vaše předešlá existence byla zcela nahrazena mojí, budete mít vystavěnou svou neoddělitelnou jednotu se mnou a síla mé vůle musí přijít do vašeho života.

Můj přítel srdce

Právě tak, jako se můžete koncentrovat na špičku svého prstu či na svíčku nebo na jakýkoli jiný materiální předmět, můžete se také soustředit na své srdce. Můžete zavřít oči anebo se dívat na zeď, ale po celou dobu myslete na své srdce jako na drahého přítele. Když se toto myšlení stane nejintenzivnější, když pohltí celou vaši pozornost, tehdy jste přešli za běžné myšlení a vstoupili do koncentrace. Fyzicky se na své srdce nemůžete podívat, ale můžete na něj zaměřit celou svou pozornost. Tehdy postupně síla vaší koncentrace vejde do srdce a zcela vás odvede z království mysli.

Pokud nemáte čistotu v hojné míře, pokud je nespočet pozemských tužeb ve vlastnictví mysli, tehdy byste před koncentrací na srdce měli vzývat čistotu. Čistota je pocit vlastnění živoucího oltáře hluboko uvnitř nejvnitřnějších skrýší vašeho srdce. Cítíte-li božskou přítomnost vnitřního oltáře, automaticky jste pročištěni. V ten okamžik bude koncentrace na srdce nejúčinnější.

Tlukot života.

Někteří hledající se rádi koncentrují na svůj tep. Chcete-li toto dělat, neobávejte se, že se váš tep zastaví a vy zemřete. Pokud chcete být skutečným hrdinou ve svém duchovním životě, můžete cvičit koncentraci na svůj srdeční tep. Toto je pro vás zlatá příležitost, jak vstoupit do nekonečného života. Pokaždé, kdy uslyšíte zvuk svého srdce, okamžitě v něm ucítíte svůj nekonečný, nesmrtelný život.

Vnitřní květina


Pro toto cvičení budete potřebovat květinu. S očima napůl zavřenýma a napůl otevřenýma, dívejte se na celou květinu několik sekund. Zatímco se koncentrujete, snažte se cítit, že vy sami jste květinou. Zároveň se pokuste cítit, že tato květina roste v nejvnitřnějších skrýších vašeho srdce. Ciťte, že vy jste květina a že rostete uvnitř svého srdce.

Pak se postupně snažte soustředit na jeden určitý okvětní lístek květiny. Ciťte, že tento lístek, který jste si vybrali, je zárodečnou formou vaší skutečné existence. Po několika minutách se opět soustřeďte na celou květinu a ciťte, že to je Univerzální Realita. Tímto způsobem pokračujte stále dál, koncentrujíc se zprvu na okvětní lístek - zárodečnou formu vaší skutečnosti - a poté na celou květinu - Univerzální Realitu. Zatímco tak děláte, snažte se prosím nedovolit žádné myšlence vejít do vaší mysli. Pokuste se učinit svou mysl naprosto klidnou, tichou a pokojnou.

Po určité době zavřete oči a pokuste se vidět květinu, na kterou jste se soustředili, uvnitř vašeho srdce. Pak stejným způsobem, jakým jste se soustředili na fyzickou květinu, se soustřeďte na květinu uvnitř svého srdce, s očima zavřenýma.

Koncentrace

14. listopadu 2009 v 21:47 | Calis |  Relaxace a meditace
Když se koncentrujeme, soustřeďujeme všechnu svou energii na určitý subjekt nebo objekt, abychom odhalili jeho tajemství. Když meditujeme, zvedáme se z našeho omezeného vědomí do vyššího vědomí, kde vládne svrchovaně rozlehlost ticha.

Koncentrace se chce zmocnit znalosti, na niž se zaměří. Meditace se chce ztotožnit se znalostí, kterou hledá.

Koncentrace nedovoluje vyrušení, zloději, aby vstoupil do její zbrojnice. Meditace jej nechá vejít. Proč? Právě proto, aby pevnou rukou zloděje chytila.

Koncentrace je velitel, jenž nařizuje rozptýlenému vědomí, aby se stalo pozorným. Koncentrace a naprostá pevnost jsou nejen neoddělitelní, ale také na sobě závislí božští bojovníci. Koncentrace vyzývá nepřítele na souboj a bojuje s ním. Meditace, se svým tichým úsměvem, oslabuje výzvu nepřítele.

Koncentrace říká Bohu: "Otče, přicházím k Tobě." Meditace říká Bohu: "Otče, přijď ke mně." Aspirant má dva pravé učitele: koncentraci a meditaci.

Koncentrace je na studenta vždy přísná; meditace je občas přísná. Ale oba dva se vážně zajímají o pokrok svého žáka.

Síla koncentrace

Koncentrace znamená vnitřní bdělost a ostražitost. Zloději jsou všude kolem nás i uvnitř nás. Strach, pochybnost, starost a úzkost jsou vnitřní zloději, kteří se snaží uloupit naši vnitřní vyrovnanost a klid mysli. Když se naučíme, jak se koncentrovat, bude pro tyto síly velmi obtížné do nás vstoupit. Vejde-li pochybnost do naší mysli, síla koncentrace ji roztrhá na kousky. Vejde-li strach do naší mysli, síla koncentrace náš strach vyžene. V tuto chvíli jsme obětmi tmavých, temných, ničivých myšlenek, ale přijde den, kdy se nás při síle naší koncentrace budou rušivé myšlenky obávat.

Koncentrace znamená vnitřní bdělost a ostražitost. Zloději jsou všude kolem nás i uvnitř nás. Strach, pochybnost, starost a úzkost jsou vnitřní zloději, kteří se snaží uloupit naši vnitřní vyrovnanost a klid mysli. Když se naučíme, jak se koncentrovat, bude pro tyto síly velmi obtížné do nás vstoupit. Vejde-li pochybnost do naší mysli, síla koncentrace ji roztrhá na kousky. Vejde-li strach do naší mysli, síla koncentrace náš strach vyžene. V tuto chvíli jsme obětmi tmavých, temných, ničivých myšlenek, ale přijde den, kdy se nás při síle naší koncentrace budou rušivé myšlenky obávat. Koncentrace je dynamická vůle mysli, která v nás působí pro přijímání světla a zamítání temnoty. Je jako božský bojovník uvnitř nás. Co může udělat koncentrace v našem životě aspirace je nepředstavitelné. Může snadno oddělit Nebe od pekla, takže můžeme žít v neustálé blaženosti Nebe a ne v neustálých starostech, úzkostech a mukách pekla, zatímco jsme zde na zemi.

Koncentrace je nejjistější cestou k dosažení našeho cíle, ať je cílem realizace Boha či jen naplnění lidských tužeb. Skutečný aspirant dříve nebo později získá sílu koncentrace buď prostřednictvím Milosti Boha, díky neustálému cvičení, anebo skrze svou vlastní aspiraci.
Nezkrotná vůle duše

Koncentrujeme se s osvětlující jednobodovostí mysli. Meditujeme s rozpínající se nesmírností srdce. Kontemplujeme s naplňující jednotou duše.

Když se koncentrujeme, jsme jako střela vcházející do něčeho, nebo jako magnet přitahující předmět koncentrace k nám. V tu chvíli nedovolujeme žádné myšlence vstoupit do naší mysli, ať je božská či nebožská, pozemská či Nebeská, dobrá či špatná.

V koncentraci musí být celá mysl zaměřena na jeden patřičný objekt nebo subjekt. Jestli se koncentrujeme na okvětní lístek květiny, snažíme se cítit, že na celém světě neexistuje nic, než tento lístek. Nedíváme se ani dopředu, ani dozadu, nahoru ani dolů; pouze se snažíme proniknout předmětem naší jednobodovou koncentrací. Toto není násilný způsob vcházení v cosi. Tato koncentrace přichází přímo z nezkrotné vůle duše či síly vůle.

Chcete-li si cvičit koncentraci na nějaký předmět, měli byste si vybrat něco, co vám přináší okamžitou radost. Vyberte si něco, co je velmi krásné, božské a čisté.

Harmonizace čaker

13. listopadu 2009 v 20:29 | Calis |  Relaxace a meditace

Příprava

Meditace způsobuje ve vašem organismu proudění energie. Mohou při tom nastat určité reakce, zadržované energie se mohou uvolnit a potlačované pocity vstoupit do vašeho vědomí. Akceptujte vše, co se děje, nic z toho nepotlačujte. Důvěřujte své vnitřní přirozené ozdravné síle. Nesnažte se ani příliš výrazně si představovat předkládané obrazy a pocity. Nepokoušejte se také intelektuálně analyzovat, neboť slova působí na jinou rovinu vašeho bytí. Nechte prostě vzniknout všechny představy, myšlenky a pocity, které doprovodný text vyvolá. Úvodní pozorování dechu a závěr byste však nikdy neměli vynechat.
Meditační průvodce

Zavřete oči a vnímejte chvíli svůj dech. Pouze ho pozorujte, prociťujte nádech a výdech, aniž byste ho chtěli nějak ovlivňovat. Každým dechem se uvolňujete a klesáte hlouběji a hlouběji do stavu příjemného klidu a vnitřního míru...

1. čakra

Zaměřte nyní svoji pozornost k 1. čakře (dolů na spodní části pánve). Setrvejte tam, bez úmyslu, bez očekávání. Pouhá vaše pozornost způsobuje jemné oživení této čakry. Proudí v ní teplá pulsující energie. V pulsujících proudech posílá vaše první čakra svoji energii stále hlouběji do vašeho těla. Krví je roznášena do všech buněk, naplňuje je klidným teplem a základní životní silou. Odevzdáváte se zcela tomuto pulsujícímu proudu míruplné síly v sobě...

Vnímejte, jak se vaše 1. čakra stále více otvírá a nechává do vašeho těla proudit čerstvou energii Země. Sledujte tuto energii k jejímu zdroji, stále hlouběji do Země, až k jejímu centru, které žhne právě takovým intenzivně červeným světlem jako vaše první čakra. Stálý proud energie proudí z nejvnitřnějšího jádra naší mateřské planety skrze různé vrstvy Země do vaší čakry. Prožíváte skrytou sílu Země...

Vaše tělo bylo z této síly vytvořeno, je jí udržováno a živeno. Je to táž energie, která vytvořila přírodu naší planety, těla rostlin, zvířat i lidí. Stejná životodárná síla, která je v nich, pulsuje i ve vás. V bezpečí koloběhu živoucí Země svěřujte se zcela jejím ochranným, vyživujícím a uzdravujícím energiím...

2. čakra

Zatímco vás dále proniká pulsující síla Země, obraťte svoji pozornost ke 2. čakře (asi šířku dlaně pod pupkem). Vnímejte tuto oblast, bez očekávání, bez cíle. Vaše pozornost druhou čakru oživuje. Pocítíte tam jemné otáčení, které je plynulejší a živější než v první čakře. Působí jako vír proudící teplé energie. Její vibrace se šíří a pronikají ve stále se zvětšujících kruzích vašeho těla. Celé vaše tělo se stává jediným živoucím proudem...

Proudící energie se dále rozpíná, vyzařuje ze všech vašich pórů, až vás zcela zaplaví a obklopí. Halí vás do sebe, nese vás a něžně vás houpá. Cítíte hluboké bezpečí a zcela se odevzdáváte vlnám a proudů této vody života. Vaše duše se stále více otevírá její očistné síle. Ucpané kanály se uvolňují, dávno zapomenuté pocity se probouzejí. Ze všech stran do vás proudí nový život...

Živoucí proud se rozpíná stále dál a stává se mořem, jehož teplé vlny vás láskyplně houpou a unášejí. Nad vámi se klene široké nebe. Na obzoru vychází velké oranžové ranní slunce a zaplavuje nebe i moře oranžově zlatým světlem. Je to jako byste procitli do prvního rána v novém světě. Zaplavuje vás pocit štěstí a šíří se ve vlnách vším stvořeným. Život ve vás začíná plynule plynout a vy se tomuto proudu života s plnou důvěrou oddáváte.

3. čakra

Nechte sebou dále proudit proud života a přemístěte svoji pozornost ke 3. čakře (několik centimetrů nad svým pupkem). Zůstaňte zde bez úmyslu, bez cíle. Vaše pozornost způsobí pozvolné oživení čakry. Cítíte zde stav své síly. Čakra se stále více a více uvolňuje. Začíná pulsovat a budí ve vás pocit tepla a síly. Jeho záře postupně sílí jako světlo vycházejícího Slunce. Jeho teplé paprsky prosycují vaše tělo svým blahodárným světlem a teplem. Odevzdáváte se uvolněně a blaženě tomuto světlu. Světlo proniká do nejhlubších koutů vaší duše a naplňuje vás průzračností a jasem. Všechny stíny mizí. Z centra uprostřed vašeho těla prozařuje sluneční světlo celé vaše bytí, cítíte jen mír, sílu a zlaté světlo...

Zlaté světlo vyzařuje z vašeho těla, celého vás zahaluje do obalu z vibrujících zářivých vln a posílá svoje hřejivé paprsky dále do světa. Vaše čakra solar-plexu se stala sluncem s nejjasnější září, nevyčerpatelným zdrojem životodárného tepla, síly a světla...

4. čakra

Teplá sluneční záře vás stále naplňuje a vy přecházíte svou pozorností k čakře srdce (ve výšce srdce uprostřed hrudi), vnímejte ji bez očekávání, bez cíle. Pouhá pozornost čakru oživí. Začíná kmitat v jemných vlnách kroužící energie. Jemnost jejích vibrací vybudí v jejím nitru růžovou záři. Působí jako něžný květ obklopený zelenými lístky. Pozorujete-li dále, cítíte, jak se tento květ pomalu a opatrně stále více otvírá, až odhalí ve svém středu zlatě zářící srdce. Tato záře vychází z vaší čakry ven a obklopuje vás vibracemi lásky a harmonie. Cítíte se měkce nesen na andělských rukou, jsa pochopen ve své nejvnitřnější touze po lásce. Zcela se těmto pocitům oddáváte...

Cítíte, jak ze zlatého středu vašeho srdce vystupuje hluboká radost, úsměv, vnitřní štěstí. Je to jakoby odtud zazněla zázračná hudba. Její vibrace se šíří vaším tělem a vzbuzují vlastní melodie. Vnikají do vaší duše a naplňují ji láskou a harmonií. Naplňují i prostor kolem vás, pronikají do hloubek Stvoření. A odevšad k vám zní v odpověď hudba, která se spojuje s hudbou vašeho srdce v dokonalou symfonii. Otvírá vám bránu k jiné rovině světa - prožíváte, že vibrace lásky a radosti prostupují celý vesmír. Společně s celým vesmírem sdílíte vibrace této hudby všepronikající, božské lásky...

5. čakra

Zatímco ve vás dále zní hudba vašeho srdce, přeneste lehce svou pozornost ke své 5. čakře. Vnímejte ji bez jakéhokoliv očekávání nebo cíle. Vaše pozornost čakru oživí. Cítíte, jak začíná vibrovat v nekonečně jemné energii. Necháváte tyto jasné světelné vibrace, aby se ve vás rozprostřely a naplnily celé vaše bytí...

Život ve vás nabývá na jasnosti a šíři, stává se svobodným a neohraničeným jako samo nebe. Všechno z vašeho vnitřního i vnějšího světa v něm má místo, podobně jako nebe v sobě dává žít všem hvězdám, planetám a sluncím. Všechno ve vás a ve vašem životě dostává své místo, něco odchází a nové přichází, a vy necháváte probíhat tento zázračný tanec života v jeho neohraničenosti, která je vašim vlastním bytím.

Cítíte, že všechno může zůstat jak je, cokoliv může nastat nebo naopak přestat. V této svobodě a šíři svého vědomí se cítíte úplnými a zdravými. Široký nebeský prostor vás naplňuje pocitem štěstí. Jste zcela klidní a nahlížíte do toho nekonečného prostoru. Stáváte se vědomě kanálem pro poselství, které zde vaše nejvnitřnější duše přijímá...

6. čakra

Obraťte svou pozornost k 6. čakře (těsně nad obočím uprostřed čela). Vnímejte toto místo bez jakéhokoliv úmyslu, vaše pozornost oživí tuto čakru. Její vibrace jsou tak jemné, že jsou sotva postřehnutelné. Vzbuzuje pocit živého ticha. Je to ticho hluboké noci v nekonečnosti prostoru. Jděte svou vědomou pozorností do tohoto ticha prostoupeného jejím světlem, necháte své vědomí stále více prostoupit jeho klidným třpytem...

Čím déle spočíváte svou pozorností u tohoto tichého světla, tím hlubší a jemnější roviny jeho záření zažíváte. Jeho vibrace vás uklidňují, otevírají a rozšiřují. Ticho ve vás se prohlubuje. Myšlenky zůstávají jen někde na povrchu. Celé vaše vědomí se naplňuje klidnou září tohoto tichého světla. Noříte se hlouběji a hlouběji do modrého ticha a blížíte se k všudypřítomnému zdroji tohoto světla, prameni, odkud vychází. Je to oblast dokonalého klidu. Vy jste zcela klidní a pozorní. V této tiché rovině bytí sídlí poznání, které k vám přichází jako intuice, v podobě obrazů, zvuků, pocitů nebo bezprostředních vzhledů. Zde jste spojeni s kosmickou inteligencí, zde se otvíráte univerzálnímu duchu, který působí ve vás stejně jako v celém Stvoření...

7. čakra

Zůstaňte v hlubokém tichu a přeneste nyní svou vnitřní pozornost na korunní čakru (nad středem vaší hlavy). Vaše pozornost otvírá zcela pomalu a jemně tuto bránu. Je to jako byste vstoupili na nějaké posvátné místo, do chrámu světla, směrem vzhůru otevřeného. A odtud, shora, se rozlévá zářivě bílé světlo. Jako z nebe se na vás shora snáší jeho požehnání. Každý pór vašeho bytí se mu otvírá, přijímá ho, dokud vás zcela nenaplní...

Je to světlo bez hranic, bez času. V tomto dokonalém světle splýváte se všudypřítomným božským Bytím. Jeho třpyt je absolutně tichý, a přece v sobě skrývá všechnu hudbu vesmíru konečné přítomnosti. Spočívejte v tomto světle bez přání a chtění. Tady jste doma, tady jste u cíle své cesty...

Na závěr

Obraťte nyní pozornost opět k svému tělu. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte, narovnejte se a protáhněte se, až se zase budete plně cítit Tady a Teď... V klidu, pomalu a bez spěchu otevřete oči….

Něco z těchto zážitků ve vás bude doznívat a přeměňovat váš život. Bude to probíhat samovolně, nesnažte se tomu pomáhat nebo to urychlovat. Kdykoliv se vám bude chtít, můžete si tuto meditaci zopakovat. Avšak ponecháte své duši dost času ke zpracování prožitků. Vaše cesta bude pokaždé trochu jiná. Když ji budete podstupovat pravidelně, budou vaše zážitky stále hlubší a jasnější a budou stále více ovlivňovat nejen váš každodenní život, ale i vaši budoucnost.

Zdroj: http://www.reiki-cz.com

Spojte se se svým vnitřním dítětem

13. listopadu 2009 v 12:35 | Calis |  Relaxace a meditace
Zavřete oči... zhluboka se nadechněte a s výdechem uvolněte své tělo... Opět se zhluboka nadechněte a s výdechem uvolňujte své tělo víc a víc. Znovu se zhluboka nadechněte, a když vydechujete, představte si své tělo tak relaxované, jak jen to jde. Cele vaše tělo je nyní naprosto uvolněné...
Ještě jednou se nadechněte a při výdechu uvolněte svou mysl... Nechte odplout své myšlenky, ať se vaše mysl uklidní a utiší. Opět se zhluboka nadechněte a s výdechem si představujte, že se vaše vědomi propadá do klidného místa ve vašem nitru...
Potom si představte, že sestupujete po nádherné pěšině do své vnitřní svatyně... A zatímco kráčíte po pěšině dolů, cítíte se stále uvolněnější, soustředěnější a je vám příjemně. Vejdete do své svatyně a vnímejte krásu a klid přírody, jež vás obklopuje...
Počkejte chvíli, abyste se spojili se svou svatyní, zapamatujte si nějaké podrobnosti, a ať se vám v ní libí... Představte si, že se procházíte po své svatyni a všímáte si různých rostlin a zvířat, cítíte slunce nebo větřík, a v dálce na konci svatyně si uvědomíte přítomnost malého dítěte... Když se k němu začnete přibližovat, uvidíte nebo ucítíte, zda je to chlapec, nebo děvče, jak je staré a co dělá...
Pomalu k tomu dítěti běžte, a když se k němu dostanete blíž, všimnete si, jak je oblečené. Dovolte sami sobě vnímat, jak se to dítě emocionálně cítí... Přibližte se k němu a jakýmkoliv způsobem, který se vám právě nyní zdá vhodný, se s ním spojte...
Zeptejte se dítěte, jestli vám chce něco říci, nebo jinak sdělit. Může to vyslovit nebo vyjádřit jiným způsobem. Dovolte sami sobě přijmout cokoliv, co vám chce dítě sdělit...
Nyní se jej zeptejte, co od vás potřebuje právě nyní nebo vůbec ve vašem životě... Naslouchejte tomu, co vám dítě má sdělit, buď slovy, nebo jiným způsobem...
Pobuďte chvíli se svým dítětem. Dovolte dítěti, aby vám poradilo, jak s ním ten čas vhodně strávit, zda si s ním máte hrát, nebo jen posedět nebo se navzájem držet...
To dítě pro vás má zvláštní dárek. Dovolte sami sobě přijmout tento dar...
Nepřestávejte být se svým dítětem... Dejte mu na srozuměnou, že od této chvíle s ním chcete být ve spojení, kdy jen budete moci...
Pro tentokrát jakýmkoliv způsobem, který vám oběma vyhovuje, dokončete své setkání. Můžete si vybrat. Dítě může zde ve svatyni, na tomto velmi bezpečném místě uvnitř vás zůstat a vy jej zde můžete navštěvovat. Nebo můžete společně svatyni opustit. Vaše dítě ví, který způsob mu vyhovuje a může ho v budoucnu změnit.
Jestliže se dítě chystá ve svatyni zůstat, pro tentokrát se rozlučte. Oznamte dítěti, že se budete vracet tak často, jak budete moci, a že chcete vědět, jak se cítí a co od vás ve vašem životě potřebuje...
Jestliže jde dítě s vámi, vezměte ho do náruče nebo za ruku a začněte stoupat po pěšině ven ze svatyně. Když stoupáte po pěšině, cítíte se plní života, energie, vyrovnáni a soustředěni...
Uvědomte si své tělo v pokoji, a když se cítíte připraveni, otevřete oči a vraťte se do něj.
Nyní, když jste se spojili se svým vnitřním dítětem, je důležité v tom pokračovat, neustále se o dítě starat a pravidelně s ním být. Jste rodič svého vnitřního dítěte, Je důležité stát se tomuto dítěti rodičem uvědomělým, milujícím a zodpovědným. Může to být jak pro vás, tak pro dítě příjemné, ale vyžaduje to také uvědomění a zodpovědnost z vaší strany. To znamená, že si budete muset pro tohle dítě udělat ve vhodných chvílích svého života čas.
Jestliže si nejste jisti, co vaše dítě potřebuje nebo jak se o ně nejlépe starat, jednoduše se ho zeptejte. Dítě vždy ví, co chce a potřebuje, takže pěstujte zvyk s ním komunikovat, ptát se ho, co potřebuje a chce. Potom udělejte všechno proto, abyste jeho potřeby uspokojili, Nemůžete vždy udělat všechno, co chce a kdy to chce, ale měli byste zahrnout jeho potřeby do svého života tak, jak to děláte se skutečným dítětem. Věnujte mu tolik zájmu, kolik můžete a zjistíte, že odměna je veliká.
Začněte myslet na věci, které jsou pro dítě zábavné nebo povznášející, a začněte je pravidelně začleňovat do svého života. Každý den nebo nejméně jednou za dva dny si udělejte čas, i kdyby to bylo jen pár minut ráno nebo večer, a zjistíte, co by vaše dítě chtělo dělat. Poskytněte mu hračky, se kterými by si chtělo hrát, běžte spolu na procházku, projeďte se na kole, vykoupejte se v horké pěnové koupeli, opatřete pohádkové knihy - věci, které povznášejí a vychovávají vaše vnitřní dítě. Samozřejmě, že pro dítě je nejdůležitější láska a důvěra, takže vaše dítě vás bude vést k hledání bližšího kontaktu, důvěry, přátelství a lásky k ostatním lidem.
Je také důležité naučit se neukazovat své dítě v nevhodnou dobu. Není pravděpodobné nejvhodnější přivést je uprostřed pracovní schůzky. Dítě můžete nechat doma, aby si hrálo. Jen mu řekněte, že jdete do práce a přijdete domů později a potom si na ně uděláte čas.
I když se zpočátku mohou tyto věci jevit trochu hloupé, nakonec vám přinesou více rovnováhy, harmonie, radosti a vás život se naplní

Autor: Shakti Gawain - Meditace

Kalich - pohár

13. listopadu 2009 v 12:16 | Calis |  Magické pomůcky
Kalich se přiřazuje k živlu vody, a tím k posvátným pramenům, k věčným oceánům, k řekám a jezerům, k životodárnému elixíru - neboť veškerý život pochází z vody.

Kalich symbolizuje cit a intuici, ženský, přijímající, tvůrčí, životodárný princip. Magický rituální kalich bývá tradičně vyroben ze stříbra nebo z materiálu napodobujícího stříbro. Mívá klasický tvar s dlouhou stopkou. Náleží Měsíci, s čímž také souvisí stříbrný kov. Měsíc úzce souvisí s vodou. Můžete použít kalich z keramiky, mosazi, skla, dřeva či křišťálu. Pohár symbolizuje Bohyni, proto je důležité mít ho v průběhu rituálu spolu s athame u sebe. Je-li naplněn vodou nebo vínem (nebo jiným nápojem), stává se nádobou obsahující posvátnou tekutinu. Během rituálu se pak tradičně pije z tohoto "poháru hojnosti".

Zdroj: www.ladyrovena.blog.cz

Zvonek

8. listopadu 2009 v 20:03 | Calis |  Magické pomůcky
Zvonek je velmi starý nástroj, kterým se uvolňují vibrace. Záleží na jeho typu, ale i na tónu a materiálu, ze kterého je zhotovený. Je to ženský symbol, a tak se často používá k vzývání Bohyně. Cinkání odpuzuje zlé duchy, negativní energii, kletby a chrání před bouřkou. Probouzí pozitivní energii. Pokud je položený někde v bytě nebo ho máte pověšený u okna (zvonkohra), bude chránit vaši domácnost. "Hlas" zvonku by měl lahodit vašemu uchu.

Cinknutím zvonečku se také občas značí začátek a konec rituálu. Zvonek je symbolem štěstí,vydává dobré vibrace proto jsou zvonky oblíbené ve feng-shui.