_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Leden 2010

Měsíční kámen

30. ledna 2010 v 14:21 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Měsíční kámen

Užití: láska, ochrana, spánek, mládí, intuice, klid

Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Měsíc a elementu vody.
Je úzce spjat s Měsícem a intuicí, přitahuje lásku, úspěšně řeší problémy mezi milenci, zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti, mírně ochranný zvláště na cestách, obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup, vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, uklidňuje rozbouřené city a přehnané emotivní reakce, vyvolává srozumitelné živé sny hlavně za úplňku, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, na čakře solar plexu ukáže staré nefunkční citové způsoby jednání a pomáhá je odstranit.


Léčebné využití: léčí horní část zažívacího traktu a citové napětí, které má na něho vliv, působí na reprodukční orgány, snižuje napětí při menstruaci, udržuje v rovnováze hormonální systém, zklidňuje hyperaktivní děti, detoxikuje, léčí problémy kůže, vlasů, očí, slinivky břišní a jater. Pomáhá při početí, těhotenství, porodu a kojení.

Naleziště: Skotsko, Keňa, Nový Zéland, Austrálie, Indie, Norsko, Brazílie

Barvy: bezbarvý, bílý


Technický popis: silikát, živec, anortoklas, průhledný až průsvitný, skelného, po výbrusu stříbřitě opalizujícího lesku, dokonalé štěpnosti. Stupeň tvrdosti: 6-6,5.

Girasol

30. ledna 2010 v 14:13 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Girasol

Girasol má v sobě mocnou energii Měsíce. Dokáže zesílit a zrcadlově odrážet city. Tím se z něj stává výborný kámen pro vizualizaci, práci se sny a cílené směrování energie (hlavně pro léčitele a mágy). Rozpouští neklid a nespokojenost. Vynáší na povrch naše skutečná přání. Zlepšuje komunikační schopnosti. Umožňuje otevřeně vyjádřit vše, co jsme v sobě zadržovali. Pomáhá korigovat myšlenky a přejít od nejasného myšlení k vnitřnímu jasu. Zvyšuje kreativitu ve všech směrech. Odstraňuje staré zaběhnuté vzorce myšlení a pomáhá osvobodit se od myšlenek a lidí, které nás brzdí v osobním růstu. Rozpouští zatvrzelé postoje, zlobu a negativitu. Ideální je nosit ho v čase změn, protože povzbuzuje psychiku, zklidňuje a vytváří vnitřní rovnováhu.

Léčebné využití:


Odstraňuje překážky, pomáhá trávicí soustavě, zejména žaludku a játrům. Podporuje činnost močového měchýře, příznivě působí na brzlík a solar plexus, zmírňuje problémy při cukrovce a pomáhá při únavě a chronické únavě. Zmírňuje svalové křeče, pomáhá při strnulých svalech a lze ho též použít jako prevenci proti otoku lymfatických cest.

Země původu: Madagaskar


Manganokalcit

30. ledna 2010 v 14:07 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Manganokalcit (růžový vápenec)- je srdečním krystalem. Je to kámen odpuštění. Uklidňuje, koncentruje a uzemňuje. Přitahuje do života ničím nepodmíněnou lásku včetně lásky k sobě samým. Pomáhá nám přijmout se takové, jací jsme. Zbavuje srdce strachů a smutků z minulosti. Potlačuje napětí a úzkost. Láskyplná energie růžového vápence jemně odstraňuje odpor. Pomáhá překonávat různá traumata a napadení.

Léčebné využití: léčivě působí na nervový systém. Lze jej použít preventivně proti vzniku migrény. Posiluje cévy a obranyschopnost organismu. Podporuje trávicí systém.

Země původu: Peru


Ametyst

29. ledna 2010 v 18:49 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Ametyst
Užití: čistota, stres, sny, léčení alkoholismu, láska, klid, ochrana, štěstí, odvaha

Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetám Jupiter, Neptun a elementu vody.
Je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Léčebné využití:

zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.

Naleziště: Brazílie, Uruguay, Namíbie, USA, Rusko, Kanada, Velká Británie, Srí Lanka, Sibiř, Indie, Mexico

Barvy: fialová, temně fialová, nachová

Technický popis: silikát, fialová odrůda křemene, název odvozen z řeckého "amethustos" - střízlivý, průhledný, skelného lesku, bez štěpnosti. Méně kvalitní brazilské a uruguayské ametysty se vypalují do barvy citrínu. Velmi často se vyskytují v geodách i o velikosti dospělého člověka. Stupeň tvrdosti 7.

Růženín

29. ledna 2010 v 18:31 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Růženín

Země původu: Brazílie

Růženín je symbolem lásky, krásy a uzdravováni. Učí nás trpělivosti při řešení problémů, sebelásce, dává sílu odpouštět. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Pomáhá přijímat nezbytnost změn. Dodává životní energii.

Léčebné užití: léčí choroby ledvin, srdce, jater, plic a genitálií a nervový systém. Léčí infekce močové trubice. Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Akvamarín

29. ledna 2010 v 18:18 | Calis |  Síla léčivých kamenů
Akvamarín

Užití: odvaha, klid, očištění, stres, strach

Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Měsíc a elementu vody.
Je kamenem dávných mořských bohyní, kamenem klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování a pomáhá převzít odpovědnost za svůj vlastní osud. Zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci, vytváří ochranný štít aury, uvádí do rovnováhy čakry, čistí krční čakru.

Léčebné využití: zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů, léčí žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu, funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu, působí dobře i na svalovou hmotu.

Naleziště: USA, Brazílie, Rusko, Irsko, Indie, Zimbabwe, Pákistán

Barvy: zelenomodrý, blankytně modrý

Technický popis:

silikát, ušlechtilá, drahokamová odrůda berylu (název beryl odvozen z řeckého "beryllos" - zelené kameny), lesk skelný, průhledný až průsvitný s nezřetelnou štěpností. Stupeň tvrdosti 7,5-8.

Už nikdy mě nedostaneš

28. ledna 2010 v 17:16 | Calis |  Mé básně
Další z mých básní. Psáno o tom, co už nikdy nesmím udělat. Už nikdy. I když to občas dost láká, ale nesmím a doufám, že do toho už nikdy nespadnu, ne, věřím tomu. =○)

Už nikdy mě nedostaneš
Uplynulo mnoho dní,
mnoho dní, měsíců pár,
kdy bolest svou poslední
cítila jsem z živých ran.

Nevlastníš mě už tak dlouho,
přesto zkoušíš vůli mou.
Trápíš mě protivnou touhou,
chceš zas jizvu za jizvou.

Už nenechám si sebe ukrást,
víš, ty už mě nevlastníš.
Někdo z nás dvou musel prohrát,
tak táhni už, tak táhni pryč.


Do ničeho se nenuťte

22. ledna 2010 v 12:01 | Calis |  Aura
Nejlepší zásadou pro vidění aury je do ničeho se nenutit a brát to jako hru. Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale má to svůj princip. Myslíte si, že když budete napjatě čekat až se vám aura objeví a nakonec se vám neobjeví a vy skončíte plni zklamání, že se vám ji zase nepodařilo uzřít, že vám její vidění půjde snadněji? Ne, naopak. Když se o něco snažíte, je jasné, že vás neúspěch nepotěší, ale nedovolte mu, aby vás odradil a zmařil vaší snahu, ať už se snažíte o cokoli.
Při vidění aury je důležité uvolnit se a to se vám těžko podaří, když budete s napětím čekat na první okamžik, kdy ji uvidíte. Berte to jako hru a každý neúspěch berte sportovně. Vyčkejte si na svůj pravý čas a uvidíte, že dřív nebo později se vám aura objeví. Kdy, to je individuální u každého jedince. Někomu se to povede dřív a někomu později, ale věřte, že se vám to povede.

Hodně zdaru Vám přeje
Calis...

Toužím

16. ledna 2010 v 23:22 | Calis |  Mé básně
Toužím
Rozpíjet se do Tvé kůže,
polibky Tvé pochytat.
Postavit hrad z něžných slůvek,
lásku svou ti všechnu dát.

Tvého těla teplo cítit
a detailně ho celé znát.
Do Tvých sítí jen se chytit.
Jen pro teď, však napořád.

To co neznám s Tebou poznat.
Celá se ti krásně vzdát.
Po Tvém těle s láskou brouzdat
Slyšet víc, než 'Mám tě rád'.


Najdete mě..

15. ledna 2010 v 11:25 | Calis |  Mé básně
Mé nejnovější a hlavně všechny výtvory najdete na liter.cz, kde píšu pod nickem Sýkorka007.
Příjemné počtení..


Má cesta za prapodivnými verši

15. ledna 2010 v 11:04 | Calis |  Mé básně
Jak už název napovídá, dnes vám povím o tom, jak jsem se k psaní básniček, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, dostala.

K psaní a veršování jsem měla blízký vztah už od dětství, kdy jsem se pokoušela o všelijaké říkanky a psaní příběhů, ale později jsem tomu všemu vyklidila napatrné místečko až na dně mého šuplíku a tak se stalo, že i v mém životě jsem na tuto část mého života na nějaký čas zapomněla.
Chuť ke psaní se do mého života znovu vloudila až na pokraji mých sil. Byla jsem smutná, životem sražená na kolena a netoužila jsem víc po ničem jiném, než tenhle svět opustit. Do svých básní jsem se vypisovala ze svých zlých pocitů, úzkostí, bolestí a strachů. Dávalo mi to možnost nějak ze sebe dostat všechny ty pocity a ztvárnit je do nějaké podoby. Zpočátku mi to moc pomáhalo, po každém básni, která byla v tu dobu odrazem mých vnitřních démonů, se mi ulevilo, i když ne natolik, ale ulevilo. Psala jsem dál a dál, ale za nějaký čas se stalo to, že už ani básně nepomáhali. Můj smutek byl tak velký a já už nevěděla jak dál. Pokoušela jsem se ho ze sebe dostat básněmi, kresbami, tancem, křikem...a taky sebepožkozováním.. ale nikde ani náznak naděje, že by to mohlo snad být někdy lepší. Při životě mě držela jen má skvělá rodina, které jsem prostě nemohla ublížit a zničit jí tím a jeden úžasný kamarád, který se mi snažil pomoct a kterému jsem snad i doufám pomáhala taky já. O všechny jsem se moc bála a nechtěla jsem dopustit, abych jim ublížila. Jenže bolelo to tak moc a ta bolest začínala být k nevydržení. Rok a půl jsem bojovala s tou neskutečnou vnitřní bolestí o které do dneška nevím z čeho vlastně byla. Nezáleželo mi na sobě, ale na svých blízkých. Potom se ale stalo to, že já už prostě neměla sílu bojovat, snažila jsem se, ale čím dál víc jsem věděla, že mě to za nějaký čas strhne úplně. A taky se tak stalo... Už mi nezáleželo na ničem...Začala jsem plánovat svojí smrt a připravovala jsem se na ní. Se všema jsem se s láskou a bolestí, že je opouštím podvědomně rozloučila a připravovala se na smrt. Uvědomila jsem si, že můžu umřít, prostě jen se tomu poddat, nebojovat už za něco, co bylo ztracené, za můj život... tím se mi, je to tak zvláštní, neskutečně ulevilo. V tu dobu jsem také poznala svého strážného andílka a začala víc meditovat, také jsem kolem sebe měla ty, kteří celou tu dobu stáli po mém boku. Tak se nějak stalo, že jsem den, kdy jsem měla umřít čím dál víc oddalovala a už nad tím ani tolik nepřemýšlela. A za nějaký čas jsem si uvědomila, že to nemůžu udělat a snad ani nechci. Vedlo se mi pořát líp. Začala jsem svůj starý život měnit a pořát měním v nový a pro mě lepší život. Uvědomila jsem si spoustu souvislostí a začala se víc seznamovat s "nadpřirozenými" věcmi.
Jak jsem se měnila já, měnily se i mé básně a můj pohled na svět. Jsou v nich zaznamenané mé pocity a můj život. Zpočátku jsem psala pro vypsání pocitů, později i protože mě to bavilo a měla jsem to ráda a teď se všechno tohle mísí dohromady a mě to neskutečně baví a dělá mi to radost. Nejsem básník a mé výtvory mají k dokonalosti hodně daleko, ale každý verš a každá báseň má v sobě kousek mé duše, kousek mého života, ať už je v ní radost, nebo bolest.
Vaše Calis...

V kůži červánků

11. ledna 2010 v 20:05 | Calis |  Mé básně
V kůži červánků
Odívám kůži červánků,
s Tebou v malé chvíli.
Za zimního soumraku
v němž mizí všechny stíny.

Stačí něžných slůvek pár.
Od tebe sladce pohladí.
Děkuju ti, že tě mám
a snad i nikdy neztratím.

Přes doteky k polibkům,
a vášeň jenom stoupá.
Co můžu dát, ti nabídnu.
Ruším všechna pouta.

Jen jediné si ponechám,
a to k Tobě, broučku můj.
Odlétneme kdo ví kam
vstříc našim sladkým nápadům.


Aquarius

10. ledna 2010 v 15:26 | Calis |  Mé básně
Nedo Vodnářka? :○))

Vodnář
Poztrácený v pověstích
z rozlitého vína.
Na nebi žije v souhvězdí,
na něž se ráda dívám.

Džbán, jež nikdy nevyschne.
Vlnky, které nocí plavou
po té krajině vesmírné,
této noci nad mou hlavou.

Tip na meditační pozici

10. ledna 2010 v 15:09 | Calis |  Relaxace a meditace
Před časem jsem zjistila, že se mi velmi dobře medituje v jedné pozici. Nemám ponětí, zda už na ní někdo přišel, ale myslím, že asi určitě, mě jen tak prostě vyvstala z myšlenek. :○))

Tato pozice je alternativou tureckého sedu a polohy vleže. Lehněte si na záda, zlehka si podložte lopatky a krk. Spojte nohy tak, aby se vaše chodidla dotýkala. Funguje to, i jako skvělé protažení svalstva nohou.

Příjemnou meditaci a Vaše dny Vám přeje...
...Vaše Calis.

V náručí vlnek

7. ledna 2010 v 11:19 | Calis |  Mé básně
V náručí vlnek
Tělo hoří v horké vodě,
hlava náhle snad mi splaskla.
Přemýšlím jen o svobodě.
Voda moje tělo laská.

Vůně bylin hladí smysly,
jenom svíčky hoří kolem.
Špatné věci nedomýšlím.
Pochybám teď dávám sbohem.Sny

7. ledna 2010 v 11:17 | Calis |  Mé básně
Sny
Neprobádaná krajina lidského vědomí,
co všechno se v ní může tajit?
Snad to, co si myslíme, že člověk neumí,
nebo nechce, či nemůže najít.

Okny do duše i do příštích časů.
Krajina krás i nočních můr.
Někdy v ní slyšíme steny zlých hlasů,
někdy však shlédneme i osud svůj.

Beze snů je život prázdným,
pročpak se nám vlastně zdají?
Zkus to zjistit, jen se zasni,
od večera, do svítání.Zastav se

7. ledna 2010 v 11:15 | Calis |  Mé básně
Zastav se Jen na chviličku klidně dýchat,
odpoutat se, teď a tady.
Nikam teď už nepospíchat.
Vnímat to, k čemu jsme zády.

Odpoutej se ode světa,
všech pochybností, klamů, lží.
Nahlédni do svého nitra,
zjisti co je pod kůží.

Zastav příval toků z mysli,
užívej si svého bytí.
Do života štěstí vtiskni
a neboj se ho pevně chytit.

Noc

3. ledna 2010 v 13:21 | Calis |  Mé básně
Psáno na konci roku 2009 den před úplňkem.

Noc
Hvězd miliony nademnou
a měsíc jenž je vede
tiše stoupá oblohou.
Potok něžně přede.

Světlo, záře jako ve dne
odráží se od sněhu.
Tóny větru neposedné
kují si svou neplechu.

Neporuším ten klid noční.
Nač teď vlastně plýtvat slovy.
Proč noc mě vždycky tak ochočí
mi těžko asi někdo poví.


Úsvit

3. ledna 2010 v 13:18 | Calis |  Mé básně
Úsvit
Na stříbřitém okraji ledových dní
s myslí zbarvenou do červena.
Z úsvitu mnoha pochodní
lesk dopadá na kousek těla.

Beze studu hraje mi na kůži,
symfonii nového rána.
Marně, leč snažím se netoužit
po tom, jehož láska není mi přána.


Vločky

3. ledna 2010 v 13:01 | Calis |  Mé básně
Psáno v době, kdy poprvé začalo sněžit. Ještě v roce 2009.

Vločky
Vločka padá jedna k druhé,
a já tu tiše, klidně sním.
Jak má co být a jak to bude.
Nic z toho se však nedovím.

Do okna kreslím lásky přání.
Chlad prochází kůží mou.
Na rukou mi vločky tají,
bloudí nocí bezesnou.

Na rtech další vločka taje,
pomíjivá, přesto krásná.
Snesla se sem dolů z ráje,
aby její krása zhasla.