_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Září 2011

Když světlo potemnělo

18. září 2011 v 17:12 | Sýkorka Calis |  Duší ptáčka
V některých obcích i městech České republiky poslední dobou zuří vzdor, nespokojenost i bezmoc nad všeobecnou bezpečností. Ať už je to Šluknovský výběžek či další místa, nepokoje se šíří a není se ani čemu divit. "Nepřízpůsobivý občané" jak se jim teď s oblibou a zároveň strachem říká se zdá se nezastaví před ničím. I naše měšto, Dvůr Králové nad Labem, zaznamenalo jejich příliv. Snad každý den se dozvídám o nových a nových věcech, které stihli napáchat. Krádeže, přepadení, znásilnění... vybírání tzv. mýtného na jednom z mostů, když se setmí.. a přibývá toho stále víc. Není tu bezpečno. A co na to vedení města? Dává ruce pryč, samozřejmně. Hlavně když mu z každého "nepřízpůsobivého" přiteče do kasy pěkný obnos peněz.
Napětí se stupňuje, ať je to kdekoli a lidé začínají brát věci do vlastních rukou. Dřív jsem se nebála jít městem sama ani v noci, teď už se bojím i ve dne.

A to je teprve začátek...

Základní postoj při tanci

10. září 2011 v 10:51 | Sýkorka Calis |  Orientální tanec
Jednou z nějdůležitěších věcí v tomto tanci je základní taneční postoj. Nejen, že nám pomůže správně koordinovat a procítit své pohyby, ale hlavně pohlídá, abychom si při nich neublížili. Zpočátku, než si na tento postoj zvyknete, může být trošku složitěší udržet v průběhu tance vše tak, jak má být, ale pravidelným cvičením si ho osvojíte. Nebojte se nedostatků, či neúspěchů v začátcích. Tělo je zpočátku ztuhlé a nepoddajné, ovšem po pár měsících se začínají svaly protahovat, uvolňovat a vy si zvykáte používat ty, které jste do této doby použila jen zřídka, nebo možná nikdy, a to chvilku trvá.
Břišní tanec, jak už jsem se zmínila v předešlých článcích, má na tělo člověka několik pozitivních účinků. Jedním z nich je i zlepšení celkového držení těla a právě o to nám dnes jde. Ze základního postoje tanečnice vycházejí veškeré její pohyby. Tento postoj se postupem času stává stále přirozenějším a při tanci se obměňuje podle potřeby.

Základní postoj při tanci
Postavte se, nohy jsou od sebe asi na délku chodidla, kolena velmi mírně pokrčená, pánev podsazená, bříško stáhnuté, hruď naopak vysunutá dopředu, což způsobí přirozené prohnutí páteře, hlava vzpřímená (jakoby jsme měli na temeni hlavy upevněný provázek, který nás táhne nahoru), ramena mírně tlačíme dolů, ruce propneme, ohneme v loktech a mírně předsuneme dopředu tak, jako by před námi měli vytvořit pomyslné písmenko U, avšak s více rozepjatými raménky, prsty držíme propnuté. A ještě jedna velmi důležitá věc... ÚSMĚV! :)

Ano, úsměv a základní postoj je velmi důležitý pro atraktivnost tance, hlavně při pozdějších vystoupeních. Vždy bude pro diváka příjemnější, když mu přijde zatancovat hrdá, sebevědomá, příjemná a usměvavá tanečnice, než když přidupe dívka nebo žena bez úsměvu, s otráveným výrazem a celý tanec si očividně protrpí. Ano, je pravdou, že hlavní roli hraje často stud, tréma, či nedostatek sebevědomí, ale kdykoli budete pro někoho tančit, odhoďte to stranou. Nenechte se zastrašit civícím publikem, získejte si ho. Buďte ženská, buďte smyslná, buďte hrdá. Zapomeňte na své nedostatky a podtrhněte své přednosti. Zapomeňte na všechno okolo, jen tančete a tanec si užívejte. To je přece to nejdůležitější a nejkrásnější, co nám může tanec nabídnout.