_____________________________________________________________________________________

○○○ Aktuálně ode mě...

...aneb co se tu děje ○○○


Mějte nádherný rok 2014!
***
Z důvodu šílené zaměstnanosti a nedostatku času
blog v poslední době trošku strádá.
Snad ho již brzy budu krmit více.
***
_____________________________________________________________________________________

Zamyšlení

15. prosince 2012 v 19:35 | Sýkorka Calis |  Duší ptáčka
A tak jsem se po dnešním propečeném dni zastavila nad hrnkem čaje, a s pohledem upřeným na plamen svíčky přemýšlela...
A jelikož máme ten čas vánoční - podle prodejců už od září, ne-li dřív - mi hlavou proběhla jedna malá myšlenka, na kterou se vzápětí nabalila hromada dalších.
Co mi vlastně dělá Vánoce Vánocemi, co pro mě znamenají, s čím si je spojuji? Hlavou mi vířila spousta myšlenek, obrázků, předmětů, okamžiků, nálad i rozpoložení. Šly jedna přes druhou, míjely se i potkávaly jako staré dobré přítelkyně i znesvářené sokyně. Výsledkem byla nezaznamenatelná smršť, kterou přerušil až prázdný hrnek s čajem... ale nechme ho teď ještě chvíli hřát zkřehlé dlaně.

...teplo... mráz, co zebe do tváří... zasněžená lesní cesta...koulování... stavění obrovského iglu... smích se sestrou v něm... nechtěné oteplováky, roláky, punčochy... vztekání se... zachumlání do deky... vůně jehličí... utopený telefon... zmatky... bezpečná náruč... svíčky... klid... zimní večery... povídání... vánoční trhy u babičky... focení před stromečkem asi ve 3 letech s lízátkem v ruce/puse... dětská mini harmonika... trochu kýčovitý svícen... vůně cukroví... první hraní na PS... první poslech vlastního CD... sjíždění kopce u Hospitalu v Kuksu... společné rodinné chvíle... láska... bezpečí.. pochopení... radost... zmatenost pocitů ze smrti prababičky... čekání na rodiče... hádky o puštěnou televizi... "sníh se nejí..." - školka... oheň... chlad... popraskané rty... kůže zrudlá mrazem... dřevo... překvapení... očekávání... ospalost... grilování v zimě... mlžné obláčky z úst... prohraná sázka a běh naboso sněhem... stravující strach... zármutek... bolest... slzy... vločky, co tají na dlaních i na rtech... pohled z okna... ranní probuzení... noční brodění sněhem... těšení se na dárek od nejlepšího přítele... radost z toho, že vůbec znám tak skvělého člověka... pocit neskonalé lásky k mým nejbližším... dojetí... nezapomenutelné chvíle plné radosti a smíchu...


...


A co se jako první vybaví vám, když se řekne slovo Vánoce? Co pro vás znamenají...?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama